Miksi ruoho pitää aina leikata säännonmukaisesti?

Tämäkin askarruttaa. Pitää ajaa ortodoksisen suorat linjat, ehdottomasti.
Itse ajan leikkurilla miten sattuu.
Onpahan satelliiteillä seurattavaa, josko uusi viljapelto-ongelma...
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vanha englantilainen sanonta kuuluu: joko nurmikko tai eämä, molempia ei saa.

Välttääksesi "pyykkilautaa" vaihda suuntaa ajojen välillä 90 astetta. Vasemmalta oikealle, sitten ylös ja alas ja taas vasemmlta oikealle.

Äänestä
  • Totta mietityttää pitää ajaa ortodoksisen suorat linjat vai on vaihtoehto

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


handek kirjoitti:

Tämäkin askarruttaa. Pitää ajaa ortodoksisen suorat linjat, ehdottomasti.
Itse ajan leikkurilla miten sattuu.
Onpahan satelliiteillä seurattavaa, josko uusi viljapelto-ongelma...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu