Tsau! Yritin varata jenkkifutikseen lippuja Ticketmasterin kautta, eikä vaihtoehtoina ollut kuin lippujen tulostus, tai järkkykallis postitus.. will call systeemiä ei pystynyt valita ollenkaan.(?!) Onko siis joku tulostellut noita lippuja täällä kotonaan ja toiminut ihan moitteettomasti paikanpäällä?!
Vastaukset 3
- ...ok
Heissan!
Henk.koht. kokemusta Ticketmasterin tulostuslipuista on tasan yhden tapahtuman (Mamma Mia) verran, mutta ne toimivat ainakin ok. Varattuani ja maksettuani liput tuli vahvistusviesti heti sähköpostiin. Hetken ihmettelin, kun liitteeksi luvattuja lippuja ei ollutkaan messissä, jolloin laitoin sähköpostiviestin mukana olleeseen "ongelmameiliosoitteeseen" ja kyselin lippujen perään. Viestiini tulikin heti vastaus, jossa kiiteltiin vahvistusviestistä ja ohessa oli liiteenä ne tulostettavat liput.
Tulkitsin asian niin, että halusivat jostain syystä samasta sähköpostista vielä vahvistuksen ennen lippujen lähettämistä, jotta menevät varmasti oikealle ostajalle. Sitten vaan muistat ottaa ne messiin ja ovella ne luetaan viivakoodilaitteella samalla tavalla kuin täälläkin vaikkapa lätkämatseissa. Lippuja ei tietenkään auta hukata, koska vain ensimmäisenä niillä sisään menneet pääsevät tapahtumaan... - Broadwayn kävijä
Tulosti lipun toukokuussa Suomessa ja hyvin toimi tällä viime sunnuntaina! Eli rohkeesti vaan :)
- Anonyymi
Minulla lippujen palautus ei toiminut ticketmasterin kautta. Tilaisuuden järjestäjä oli LiveNation ja he kertoivat että Ticketmasterille on kerrottu että palautuksia saa ja voi käsitellä. Ticketmasterista suoraan sanotiin etteivät aio käsitellä palautushakemuksia. Vetosivat että järjestäjältä ei ole tullut tietoja. Myöskään eivät suostuneet kertomaan mitään osoitetta, puhno tai vastaavaa miten mennä eteenpäin. Onneksi löytyi tilaisuuden järjestäjä ja toivottavasti rahat palautuu.
VÄLTTÄISIN käyttämästä Ticketmasteria. Tuntuu todelliselta huojausputiikilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791309
- 821182
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83589Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44468Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455