Heräämisgallup

Moneltako tänään olet herännyt?
Entäs miehesi/vaimosi/poika-tyttöystäväsi?

Onko toinen aamun virkku ja toinen aamu uninen vai heräättekö samaan aikaan?

Minä heräsin 5.30 ja lähdin koirien kanssa lenkille.Mies heräsi sillä aikaa ja laittoi aamupalat valmiiksi.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

varsinainen herääminen tapahtunee noin klo 16. Koirien kanssa pikainen pyrähdys ihanassa kirpakan aurinkoisessa syyssäässä, siis nyt on oikeasti niin mahtava aamu että voi h....tin ykstoista että pitää lähteä töihin! Sinne ois jo kiire kun on tänään jonkin verran ajomatkaa. Mutta kahvimukin juon kuitenkin tyhjäksi, ja otan toisen mukaan autoon...

Mies herää sitten joskus kun minä olen lähtenyt, molemmat ollaan aamu-unisia mutta mies ehkä on aika ekstreemi siinä lajissa. :D

Ei muuta kuin mukavaa päivää kaikille, ja jos se jotakuta toista lohduttaa yhtä paljon kuin minua, niin muistakaa että TÄNÄÄN ON PERJANTAI!!!!

Äänestä

kahvinkeittoon ja varttia myöhemmin koiran kanssa lenkille. Olen siis aamun virkku.

Vaimo valvoo yleensä puoleenyöhön eikä sitä sitten hereille saa ennen yhdeksää, joten hän taitanee olla niitä aamun torkkuja.

Äänestä

Heräsin tänään ja lähdin koirien kanssa aamupisuille, vaimokkeeni jäi nukkumaan vielä
ulkoilumme ajaksi :) Koirat tosin herätti meidät hirveällä pusuttelulla jo kuudelta ekan
kerran, joka aamuinen kasvopesu samettiturkeilta. :)

Äänestä

klo 7:15, kuten lähes jokaisena aamuna sunnuntaita lukuunottamatta, jolloin nousen kukonlaulun aikaan.
Mieheni valvo kanssani eilen myöhäiseen ja oli noussut kellon soittoon kuten niin monasti ennenkin kuuden aikoihin arkena.

Äänestä

n 6.30...viikonloppuiisnkin mies nousee useimmiten ennen seitsemää,mä nukun siihen 8-10,riippuen siitä mistä roikkuu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aamuvirkku. kirjoitti:

Moneltako tänään olet herännyt?
Entäs miehesi/vaimosi/poika-tyttöystäväsi?

Onko toinen aamun virkku ja toinen aamu uninen vai heräättekö samaan aikaan?

Minä heräsin 5.30 ja lähdin koirien kanssa lenkille.Mies heräsi sillä aikaa ja laittoi aamupalat valmiiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu