Mapsource+Garmin Mobile XT.Reittipisteiden siirto...

hjääälp

Hitusen ongelmia Mapsource (6.15.6) Mobile XT (5.00.60) reittipisteiden/reittien kanssa.

Mapsourcella kun luo reittipisteitä tai reittejä ja siirtää ne laitteeseen ihan onnistuneesti (näin siis ilmoitetaan). Mutta kun yrittää katsella laitteella niitä siirrettyjä niin mitä ei näy missään listassa. Omat sijainnit ihan tyhjä. Reitit valikossa "Näytä reitit" on harmaana eli varmaanki tyhjä...
Mikähän tässä mättää?

1

993

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 13+17

      Siis tosin ongelma tuli eteen juuri toiste päin haluaisin jälkiä ja omia maastossa laittamia sijainteja koneelle, niin vain waypointit siirtyvät.
      En ole vielä ehtinyt miettiä asiaa enempää, googlasin vasta jospa olisi löytynyt selitystä tai ratkaisua. Löytyipä tämä kysymys täältä.

      Jostain sivuilta lukaisin että jollain pda-laitteella mobile xt.n pisteet siirtyivät, kunhan koneessa oli tämä XT-päällä ja siinäkin valittuna "Minne?" kohta.

      Nokialainen usb:in kautta voi olla yhteydessä massamuistina tai pc-suite moodissa ja oli kai noita median siiro moodejakin. Mikähän olisi paras vaihtoehto. Waypointit minulla siirtyy kyllä hyvin. Nuo jäljet ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe