Luin lehdestä ja katsoin telkkarista uutisia kuinka rukan ja lapin kävijämäärät ovat romahtaneet viime vuosien aikana yli 30 % kesällä ETTÄ myös talvellakin! useat mönkijä/kelkka vuokraajat ovat ajautuneet konkurssin partaalle, eikä näytä ravintoloissakaan hyvältä.. taantuma näkyy ja bensan hinta ei ota laskeakseen ..
AIKA PASKA JUTTU KUN KAIKKI NE MILJOONAT MITÄ SINNE KORPEEN ON SIJOITETTU JÄÄ NYTTEN YKSIKSEEN SINNE MÄTÄNEMÄÄN JA TAHKO VIE KAIKKI ASIAKKAAT KOROTUSTEN MYÖTÄ :))))
AIKA PASKA JUTTU KUN KAIKKI NE MILJOONAT MITÄ SINNE KORPEEN ON SIJOITETTU JÄÄ NYTTEN YKSIKSEEN SINNE MÄTÄNEMÄÄN JA TAHKO VIE KAIKKI ASIAKKAAT KOROTUSTEN MYÖTÄ :))))
Vastaukset 1
Vanhimmat
taantumaa korjaa satoa Tahkollakin, aika halvalla lähtee nykyään mökkiä sieltä.. ja kun ei se kausi ole Taholla kovin pitkä, niin ne jotka hiihtää sanan varsinaisessa merkityksessä, suuntaa edelleen kulkunsa sinne missä on takuuvarma lumi eli pohjoiseen. Itse olen tällähetkellä saariselällä eikä täällä tarvi yksin olla, bussilasteittain on porukkaa ja hotellit täynnä.. Toivottavasti tämä taloudellinen tilanne paranee ja ihmisten elanto säilyy, läpi koko suomen. En ymmärä miksi joku voi olla niin "ilkeä" että hehkuttaa täällä toisten ahdinkoa. Mutta keskenkasvuisuudesta linee kyse, niin henkisesti kuin fyysisestikin. Joten olisi paras olla kommentoimatta asioita joista ei mitään ymmärrä eikä mitään tiedä. Teet vain itsesi tosi naurunalaiseksi ja säälittäväksi.