Olemme perheen kanssa ( 2 aikuista ja 2 lasta ) lähdössä lokakuussa kahdeksi viikoksi Sousseen. Olemme suunnitelleet matkaohjelmaa. Missä kohteissa kannattaisi käydä? Onko auton vuokraamisessa järkeä ja onko siellä liikenne miten turvallista? Onko auton vuokraaminen kuinka kallista? Kertokaa, jos on kokemusta!
Syyslomalaiset
Lentsu
2394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
moi!! oltiin elokuussa soussessa.kaupungissa ei ollut oikeastaan mitään kattomista (minun mielipide).rannat olivat hienot.autoa älkää vuokratko liikenne aika hurjaa.olisimme halunneet käydä eläinpuistossa,mutta ei ollut tarpeeksi osallistujia.
Soussessa on museoita useampi,idyllinen vanah kaupunki,jossa basaarikujilla ostostentekoon saa aikaa kulumaan,fanatastisen hiekkaranta.Retkeilyn merkeissa aika menee mukavasti,on elaintarharetkea,joka muitten retkien osalta varmaan lokakuussa toteutuu,historiaa ja nykyaikaa paakaupunki Tunisin retkella ja idylline etelan retki unohtumattominen maisemineen.Loytyy huvipuistoa,jos on sen ikaisia lapsia,moderneja ostareita kiinteine hintoineen.Liikennesaannot on samat kuin suomessa,pienen tovin ottaa aikaa kunnes sulautuu joustavaan liikenteeseen,joka ei ole katastrofaalinen,bensa halpaa,tiet hyvakuntoisia ympari maan ja hyvin viitoitettuja.Tervetuloa,uskon etta viihdytte!!