ikä lisät?

Savon prinssi

onko metsäkonealalla ikä lisijiä? itse olen työskennelly jo samassa virmassa 7vuotta ja ei tietoo ikiä lisistä!!!?

4

1331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taitaa olla negatiivinen.

      Työnantaja pystyy maksamaan palkka tuloksen mukaan, kun
      ikää tulle työntekijälle tarpeeksi, siitä tuppaa olemaan seurauksena työtuloksen huononemista, siitä seuraa palkanmaksukyvyn heikkeneminen.
      Ikälisästä tuleekin miinusmerkkinen.

    • ytytyt

      varsinaisia ikälisiä ei ole mutta työkokemuksen mukaan palkka nousee esimmäisen 8 työssäolo vuoden aikana. Työkokemus siirtyy uudelle työnantajalle jos vaihtaa työpaikkaa.

      • yäk

        Noin se menee normaaleissa työpaikoissa ,mutta metsäalalla eivät päde mitkään normaali lait eikä säänöt!


    • Anonyymi

      Nuorempana homma vielä kiinnostaa ja tulosta tulee, mutta jo muutaman vuoden jälkeen alkaa mielenkiinto lopahtamaan kun huomaat miten paska koko ala on ja työnantajat kouluja käymättömiä mulkkuja ketkä leikkii johtajaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      10
      1217
    2. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      305
      1175
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      372
      1111
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      92
      766
    5. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      113
      730
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      12
      711
    7. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      371
      680
    8. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      640
    9. Miltä kaivattusi näyttää?

      Mitä vikoja? jne
      Ikävä
      30
      617
    10. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      113
      611
    Aihe