ikä lisät?

Savon prinssi

onko metsäkonealalla ikä lisijiä? itse olen työskennelly jo samassa virmassa 7vuotta ja ei tietoo ikiä lisistä!!!?

4

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taitaa olla negatiivinen.

      Työnantaja pystyy maksamaan palkka tuloksen mukaan, kun
      ikää tulle työntekijälle tarpeeksi, siitä tuppaa olemaan seurauksena työtuloksen huononemista, siitä seuraa palkanmaksukyvyn heikkeneminen.
      Ikälisästä tuleekin miinusmerkkinen.

    • ytytyt

      varsinaisia ikälisiä ei ole mutta työkokemuksen mukaan palkka nousee esimmäisen 8 työssäolo vuoden aikana. Työkokemus siirtyy uudelle työnantajalle jos vaihtaa työpaikkaa.

      • yäk

        Noin se menee normaaleissa työpaikoissa ,mutta metsäalalla eivät päde mitkään normaali lait eikä säänöt!


    • Anonyymi

      Nuorempana homma vielä kiinnostaa ja tulosta tulee, mutta jo muutaman vuoden jälkeen alkaa mielenkiinto lopahtamaan kun huomaat miten paska koko ala on ja työnantajat kouluja käymättömiä mulkkuja ketkä leikkii johtajaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3710
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3492
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      91
      3313
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      58
      2732
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      72
      2550
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2211
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      50
      1380
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1125
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1112
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1088
    Aihe