Ilmeisesti Mykonokselle ei tehdä suoria matkoja. Mihin Kreikan saarista kannattaisi suunnata? riittääkö Santorinilla nähtävää viikoksi? entä Kos tai Samos? ilmeisesti Samosilta olisi lyhyin matka Mykonokselle. Haluaisin nähdä historiallisia rakennuksia patsaita jne. Delosilla niitä olisi paljon. Pelkkä rantalöhöloma ei kiinnosta yhtään, mutta eri saaria on ilmeisesti helppo kierrellä laivalla?
Vastaukset 2
- Toisinaan täällä
suoria lentoja. Liian pieni kohde näinä päivinä. Itsellä Mykonos ollut on ollut yhtenä haaveena. Kaunis saari mutta myös bilettämisestä tunnettu. Mielestäni kuvat kertovat samanlaisita näkymistä kuin Santorinilla. Tällä hetkellä porukat menee esim. Ateenan kautta joko lentäen tai laivalla.
Samokselta on kyllä turhan pitkä matka Mykonokselle, jos vain viikon aiot lomailla. Samos ja Mykonos kuuluvat eri saariryhmiin ja laiva poikkeaa monella saarella matkan varrella, tuskin edes onnistuu yhden vuorokauden sisällä. Jos Mykonokselle haikailet, lennä jollekin muulle Kykladeihin kuuluvalle saarelle ja hyppää sieltä laivaan. Tai valitse joku muu vastaava saari. Mykonos on Kykladeista kallein (Santorinin ohella), johtuen juuri noista risteilyaluksista, jotka tuovat rikkaita turisteja päiväkäynnille. Esim. Paros on viehättävä saari ja sen satamakaupungista Parikiasta löydät samanlaista sinivalkoista rakennustyyliä kuin Mykonokseltakin.
Jos voit lomailla parikin viikkoa, suosittelen saarihyppelyä, siinä ehtii nähdä jo useammankin saaren.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341692
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2151110Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.171780Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.256596- 31530
- 187519
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11514- 205507
- 41446
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18433