Ps3 vs Xbox360

Juuh... Elikkäs on varmaan ollut miljoona keskustelua täälläkin että kumpi on parempi Ps3 vai xbox360 ?
Haluisin vain tietää kaikenmailman juttuja kyseisistä koneista... Kun olen varmaan tässä jossain vaiheessa jompaa kumpaa hankkimassa! MM. pelien laatu, määrä, hinta, grafiikka, realistisuus vaikuttaa valintaan... Sitten itse kone et mitä kaikkea sillä voi tehdä ja kuinka luotettava se on ? Ja hinta ?

Kiitos, paljon jotka vaivautuu keskustelee aiheesta!

3

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ds

      Minun mielestä molemmat ovat yhtä hyviä. Xboxsissa on enemmän pelejä ja halvempia ja konsoli on halvempi.Ps3 on kalleempi ja pelejä on myös paljon. Voit katsoa blu-ray leffoja ja dvd leffoja. Pelit on myös kalleempia. Joskus olen lukenut jostain, että xboxsissa olisi enemmän vikoja kuin ps3:ssa ja wii:ssä.

    • PS3rra

      PS3

      • pleikkari fani

        Osta pleikkari 3. Pleikkarilla on parempia pelei, kun jolain paskalla x-box. Ja yksinoikeutettujakin on paljo enemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1672
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      898
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      862
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      862
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      779
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      735
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      720
    Aihe