45 kaliiperinen tai 9mm, sovitaan hinnasta.
[email protected]
Ostan aseen
6
910
Vastaukset
- asediileri
Lyöt pöytään hankkimisluvan ja 45000€, niin tehdään kaupat.
- sano oikein nopeasti
Käykö Aseteknon "Musta Kissa" joka on 9mm pistoolinpatruunaa ampuva lyhyehkö kertalaukauskivääri jossa ilman ääkkäriä on kivääriksi 10 cm liian lyhyt piippu. Vaatii "muuaseluvan" ja ainakaan Espoossa lupaa ei tähän saa. Siinä on vanhan sotilaskiväärin lukko ja Suomi-konepistoolista peräisi oleva piippu. Ase on melko karun näköinen, mutta ei se supi sitä ehdi arvostella kun luotiin kaatuu.
- Kurtz oder lang; pang, pang!
Ikäsi puolesta voit ostaa Honkkarista kuulapistoolin alle 40€. Motonetistä aluksi 2000kpl 0,12g kuulaa alle 13€. Onnea ja menestystä hankinnoillesi!
- juke.
Kurtz oder lang; pang, pang! kirjoitti:
Ikäsi puolesta voit ostaa Honkkarista kuulapistoolin alle 40€. Motonetistä aluksi 2000kpl 0,12g kuulaa alle 13€. Onnea ja menestystä hankinnoillesi!
"Lyöt pöytään hankkimisluvan ja 45000€, niin tehdään kaupat."
paskat. Varmaan löytyy tinkimisvaraa?
Ikä on yli 30v ettei huolta siitä.
[email protected]
ilmoitusta vaan ja hoidetaan kaupat jos tarvetta itselläsi ei ole aseelle. - asediileri
juke. kirjoitti:
"Lyöt pöytään hankkimisluvan ja 45000€, niin tehdään kaupat."
paskat. Varmaan löytyy tinkimisvaraa?
Ikä on yli 30v ettei huolta siitä.
[email protected]
ilmoitusta vaan ja hoidetaan kaupat jos tarvetta itselläsi ei ole aseelle.Sinulla ei siis ole hankkimislupaa. Et kai tosissasi luule, että kukaan luvallisen aseenomistaja olisi niin helvetin tyhmä, että myy mutkansa pimeästi?
Mutta tingata toki voin. Jos esität hankkimisluvan, niin 35000e. Toki voin myös myydä ilman lupaa, mutta siinä tapauksessa pyssystä on hitsattu liikkuvat osat kiinni toisiinsa. - hitsarin ilo ja suru
asediileri kirjoitti:
Sinulla ei siis ole hankkimislupaa. Et kai tosissasi luule, että kukaan luvallisen aseenomistaja olisi niin helvetin tyhmä, että myy mutkansa pimeästi?
Mutta tingata toki voin. Jos esität hankkimisluvan, niin 35000e. Toki voin myös myydä ilman lupaa, mutta siinä tapauksessa pyssystä on hitsattu liikkuvat osat kiinni toisiinsa.Kannattanee pyytää maksu etukäteen ennenkuin alkaa hitsailla mitään :-) Ase nimittäin menee piloille eikä edes ole niinkään varmaa että poliisi enää hyväksyy itse tehtyä aseen deaktivointia, vaan sen aseen voi silti joutua dekoamaan asesepän maksullisessa palvelussa että saa virallisen paperin? Kalliiksi tulee joka tapauksessa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502