Aamulla pistin pasuunan lämpiämään ja kävi ensin ihan normaalisti kunnes sitten tuntui kuin olis 1 pytty pudonnu pelistä pois, alkoi käydä täristäen ja ei meinannut ottaa kunnolla kierrosta. Ajossa on ihan vetopoissa. Moottorinkuva-merkkivalo palaa välillä koko ajan ja välillä vilkkuu. Toivottavasti ei katti ole menny. Jeesatkaa, mikä vois olla hämminkinä ja millaanen remontti tulossa :)
Niin ja autohan oli Passat Variant 1.8T 2002
Niin ja autohan oli Passat Variant 1.8T 2002
Vastaukset 3
Vanhimmat
Puola vikaa tarjoaisin noilla oireilla, käsittääkseni hyvin yleinen tuon ikäisissä VWn bensakoneissa eli tyyppivika. Ei tuo nyt ainakaan katti ole.
Samaa vikaa tarjottu muualtakin. Ihmetyttää vaan kun syttyvä merkkivalo tarkoittaa manuaalin mukaan happitunnistinta tai päästöhässäköitä. Mutta kiitos.
Voi mennä jotenkin niin että tuon puolavian takia yksi sylinteri ei polta polttoainetta kunnolla-> pakokaasut pielessä -> päästövalo.