Ärsyttävän pikku krapulan kävin jättämässä lenkkilpolulle ja kotiin tultua herkuttelin valmilla mikroaterialla,sweet&sour chiken maistui muuten aika hyvältä,ei ollut sellaista teollista mössöä.
Mietin tossa et olis mainiota jos kirjastot olis sunnuntaina auki,kun sillon olis aikaa käydä ihmettelemässä niitä lukemattomia kirjoja..
Mietin tossa et olis mainiota jos kirjastot olis sunnuntaina auki,kun sillon olis aikaa käydä ihmettelemässä niitä lukemattomia kirjoja..
Vastaukset 13
Vanhimmat
jättämässä kun ei ollut,mutta metikössä juostiin mekin =)Jos jaksan laitan myöhemmin vähän kuvia...tarttee vielä sitä sapuskaa alkaa tekemään....
ulkoilu on niin parasta lääkettä kaikkeen ja suurin etu toki koirien näkökulmasta,pääsevät tekemään asiansa.
Mie taidan jälkiruoaksi valmistaa popcorneja,ja mikrossapa tietenkin :)
Eipä uskoisi millä alalla olen..
helpoin herkku on paras :)
Ei olleet koirat mukana,oltiin suolenkillä,pitkospuilla suurin osa matkasta =)))
ei kiva... =))))
muuta virka,onneksi tämä oli kamaluusasteikolla 1-10 noin 4- :)
sitten kovin paha, mut erittäin ärsyttävä. =)
kyllä kaikkoavat koirien kanssa touhuilussa. Meittin Rouvakin on ollut tänään melkoisessa vedossa ja sitähän ei pysty totisena seuraamaan. Sillä on matkija joka seuraa silmä kovana Rouvan edesottamuksia ja tekee perässä parhaan taitonsa mukaisesti;)
lenkkipolulle. :D Minä valitin viime viikon lauantaina Saariselällä hotellin aamiaisella, kun kahvi haisi ja maistui ihan palaneelle hernekeitolle. Kävin heittämässä sen pois enkä voinut mitenkään ymmärtää, miten toiset pystyivät juomaan samasta säiliöstä valutettua kahvia. Kunnes sitten aloin maistella leipää ja erilaisia vihanneksia ja kinkkuleikkeitä, ja KAIKKI maistui hernekeitolle! ;D Silloin en enää saanut muuta kuin huvittuneita katseita sekä henkilökunnalta että kavereilta.
Mutta jo 4 kilsan kävely tihkusateessa eka kahvilaan auttoi sen verran, että siellä oli jo ihan kahvin makuista kahvia ja munkin makuista munkkia.
Vai ärsyttävä pikku krapula jonka voi jättää lenkkipolulle! Perkele! Mitäs teet ärsyttävälle tuhdille anopille jota ei saa jättää lenkkipolulle, metsän reunaan tai edes keskelle avovettä vaikka kuinka tekisi mieli?
Onneksi se haahka otti siivet alleen ja lepatti seuraavan sukulaisen luo iloa ja riemua tuottamaan.. Mies lähti sitä just seuraavalle pysäkille kuskaamaan kun se "parempi miniä" niin kinusi mummoa yökylään!
Piä hyvänäs!
itse aiheuteettuna on joskus ihan kamala tauti,varmasti pahempi kun sikalentsu mutta hyvä kun olet jo voiton puolella,,))))
7 päivää... siis ainakaan yleensä, kai... :D
se vielä puuttuisi että 7 päivää kirjoittaisi miten kukakin krapulan sairastaa,,,:)))
tosiaan olla auki silloin kun suurin osa ihmisistä on vapaalla! Sunnuntaisin siellä olisi aikaa istuksia lukemassa lehtiä ja etsimässä lukemista.