Eli nyt on mennyt 7 kk kun lopetin pillerit. Vielä en ole raskaaksi tullut. Miten te muut jotka yritätte, niin pidättekö tyynyä pepun alla tai jalkoja ylhäällä tai käytättekö jotain muita keinoja jotka auttaisivat raskaaksi tulemiseen? Juotteko greippimehua..?
Vai tulenko raskaaksi jos olen tullakseni ilman sen kummempaa "temppuilua"?
Vai tulenko raskaaksi jos olen tullakseni ilman sen kummempaa "temppuilua"?
Vastaukset 2
Vanhimmat
..että orgasmi auttaa raskaaksi tulemisessa (kohtu supistuu niin siittiöt pääsevät paremmin sisään asti)? seksiä kannattaa harrastaa suunnilleen 3 päivän välein, niin on tehokkaita siittiöitä koko ajan tarjolla. :)
Join greippimehua, en kylläkään tiedä oliko siitä mitään hyötyä, mutta tuskin haittaakaan. Aloin syömään joka päivä monivitamiinia ja b-vitamiinia (lähinnä foolihapon vuoksi, jonka puute "estää" raskaaksi tulemista ja alkion kehittymistä). Seksiä joka toinen tai kolmas päivä ovulaation aikoihin. Orgasmi yritettiin ajoittaa samanaikaiseksi miehen kanssa tai sitten vasta miehen tulemisen jälkeen. Viimeisessä kierrossa (josta siis raskauduin) pidin tyynyä pepun alla n. 15min seksin jälkeen ja sitten vasta pesulle.
Näillä "keinoilla" tärppäsi kolmannesta kierrosta :)