Elikäs osaisko joku neuvoa,että saisko ja jos sais,niin miten sais,siis pysymään noit keskustelun viestit "ketjuna",kun avaa topiikin ?
Kun minulla on nyt, kun tämä muutos on ollut,nii että,suurinpiirtein joka topiikkia kun alkaa lukemaan,niin viestit näkyy litaniana kokonaan :(,siis "kakkosesitystapa" eli melkein joka kohdalla saa AINA klikata tuon kohdan,missä tulis vaan ketjuna (eli ei näy viestien sisältöä kuin avattuna).Ennen aukesi aina ykköstapana(kun joku neuvoi,että sitä klikkasi ja se myös pysyi koko ajan siinä),siis ketjuna,ja kun haluaisin sen nytkin samoin.Voiko sen mitenkään "lukita"?
Toivottavasti joku edes ymmärsi mitä yritän kysyä,kun tuntui itseltäkin vähän sekavalta...
Juu,ja minulla nykyään kun vaihtaa palstaa ja aukoo topiikkeja,niin sivu pomppii aina jonkin aikaa,ennenkuin rauhoittu paikoilleen.Ärsyttävää.Onkos muilla tullut palstan uudistuksen myötä myös tuollaisia ihme muutoksia?
ossoiskos joku jelppiä
3
138
Vastaukset
- Myy-Pikkuinen
kauaa puumaisena, vaan aina välillä saa sen klikata uudestaan. Outoa ettei sitä ole laitettu oletuksesksi. Niin ja tuo pomppiminen tapahtuu myös mun koneella, ei mitenkään häiritsevästi mut kuitenkin.
itsellä on sama juttu noiden keskustelujen näkymisen kanssa - joskus se pysyy "puumaisena" jonkin aikaa, tai ehkä muistaa tiettyjen keskustelujen osalta että olen valinnut sen näkymän, mutta en ole saanut sitä kokonaan siinä pysymään.
En tiedä ymmärsinkö tuon "hyppimisen" oikein, minulla kestää joskus keskustelun latautuminen jonkin aikaa, ja kun osa keskustelusta on latautunut ja osa ei, niin jotenkin se näyttää pomppivan hakiessaan lopullista muotoa... Opera toimii ainakin minun koneella parhaiten, ja tässä näyttää nykyään olevan tuollainen "turbo"-nappula, siitä ei ole muilla sivustoilla ollut mitään hyötyä vaan pikemminkin päinvastoin, mutta täällä se on hyvä. :) Silloin jää ainakin kaikki liikkuvat mainokset latautumatta, niiden tilalle tulee nuoli josta ne saa halutessaan sitten näkyviin. Se on ihan hyvä myös esim. YouTubessa silloin kun haluaa lukea vain kommentteja eikä katsoa videota, silloin video ei lähde käyntiin ja kommentit tulee nopeasti näkyviin.
- Nyt saunaan! :)Kiitti vastauksista.
No täytyy sitten vaan klikkailla urakalla tuota ketjuuntumista :/,vaikkas ärsyttääkin.Pitikin niitten mennä muutoksia hommaan tekemään,höh.
Poistun nyt lohduttautumaan moisesta syömään yläkertaan sänkyyn isännän tekemää mustikkapiirakka,kun ensin olin tässä pari päivää mökillä äiskän herkuilla.Ai niin,ja kyytipojaksi sänkyyn vähän Fazerin Sinistä suklaatia.Tuli meinaan ostettua melkoinen satsi varastoon,kun prismasta sai hintaan kuusysi senttiä per iso levy o_O
Joten,öitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3218257Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1016503Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1753745- 772948
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee402590- 452553
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222286- 1212243
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962054- 481633