Elikäs osaisko joku neuvoa,että saisko ja jos sais,niin miten sais,siis pysymään noit keskustelun viestit "ketjuna",kun avaa topiikin ?
Kun minulla on nyt, kun tämä muutos on ollut,nii että,suurinpiirtein joka topiikkia kun alkaa lukemaan,niin viestit näkyy litaniana kokonaan :(,siis "kakkosesitystapa" eli melkein joka kohdalla saa AINA klikata tuon kohdan,missä tulis vaan ketjuna (eli ei näy viestien sisältöä kuin avattuna).Ennen aukesi aina ykköstapana(kun joku neuvoi,että sitä klikkasi ja se myös pysyi koko ajan siinä),siis ketjuna,ja kun haluaisin sen nytkin samoin.Voiko sen mitenkään "lukita"?
Toivottavasti joku edes ymmärsi mitä yritän kysyä,kun tuntui itseltäkin vähän sekavalta...
Juu,ja minulla nykyään kun vaihtaa palstaa ja aukoo topiikkeja,niin sivu pomppii aina jonkin aikaa,ennenkuin rauhoittu paikoilleen.Ärsyttävää.Onkos muilla tullut palstan uudistuksen myötä myös tuollaisia ihme muutoksia?
ossoiskos joku jelppiä
3
168
Vastaukset
- Myy-Pikkuinen
kauaa puumaisena, vaan aina välillä saa sen klikata uudestaan. Outoa ettei sitä ole laitettu oletuksesksi. Niin ja tuo pomppiminen tapahtuu myös mun koneella, ei mitenkään häiritsevästi mut kuitenkin.
itsellä on sama juttu noiden keskustelujen näkymisen kanssa - joskus se pysyy "puumaisena" jonkin aikaa, tai ehkä muistaa tiettyjen keskustelujen osalta että olen valinnut sen näkymän, mutta en ole saanut sitä kokonaan siinä pysymään.
En tiedä ymmärsinkö tuon "hyppimisen" oikein, minulla kestää joskus keskustelun latautuminen jonkin aikaa, ja kun osa keskustelusta on latautunut ja osa ei, niin jotenkin se näyttää pomppivan hakiessaan lopullista muotoa... Opera toimii ainakin minun koneella parhaiten, ja tässä näyttää nykyään olevan tuollainen "turbo"-nappula, siitä ei ole muilla sivustoilla ollut mitään hyötyä vaan pikemminkin päinvastoin, mutta täällä se on hyvä. :) Silloin jää ainakin kaikki liikkuvat mainokset latautumatta, niiden tilalle tulee nuoli josta ne saa halutessaan sitten näkyviin. Se on ihan hyvä myös esim. YouTubessa silloin kun haluaa lukea vain kommentteja eikä katsoa videota, silloin video ei lähde käyntiin ja kommentit tulee nopeasti näkyviin.
- Nyt saunaan! :)Kiitti vastauksista.
No täytyy sitten vaan klikkailla urakalla tuota ketjuuntumista :/,vaikkas ärsyttääkin.Pitikin niitten mennä muutoksia hommaan tekemään,höh.
Poistun nyt lohduttautumaan moisesta syömään yläkertaan sänkyyn isännän tekemää mustikkapiirakka,kun ensin olin tässä pari päivää mökillä äiskän herkuilla.Ai niin,ja kyytipojaksi sänkyyn vähän Fazerin Sinistä suklaatia.Tuli meinaan ostettua melkoinen satsi varastoon,kun prismasta sai hintaan kuusysi senttiä per iso levy o_O
Joten,öitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t235098Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo623022Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122910HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432821Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi181597Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861570Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271516Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4091221- 681110
Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei216988