Ihme mesta

Tanhuaja

toi kalastus.com. sain varmaan 4 vuotta sitten bannerin sivulle kun eivät uskoneet saalismäärääni. Vähän yli 200 kuhaa päivässä jigaamalla keväällä. Yhden otin ruokakalaksi. Siintä ilman mitään ilmoituksia potkittiin pois. Tais käydä jonkun moderaattorin itsetunnolle kun ei ole pystynyt parempaan. No sen jälkeen en ole vieraillut kunnes hetken mielenjohteesta kurkkasin sivulle ja päätin vastata ajankohtaiseen kysymykseen onko joku saanut tanea tänään stadista. Laitan sen sitten tänne.

Yksi mittakala kyytiin majakalta, ei harmaja. Kaveri heitti majajalla rantoja ja piti aina kameraa vedessä. Hieno parvi ui kameran ohi. Laskettiin 13 kalaa. Porvoon joesta on saatu useampi lohi nyt elo/syyskuun aikana. Viime vuonnahan sieltä nousi lähes 20 kilonen joka pääsi ihan paikalliseen lehteenkin.

1

722

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1203
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      236
      708
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      59
      655
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      571
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      540
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      498
    9. 36
      494
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe