Tyrnejä Öjassa?

Onko tietoa missäpäin Öjaa tai muuta Kokkolaa kasvaa villejä tyrnejä?
2389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lohtajalla,Marinkaisissa.Napparluoto,Hesekari,Iineskallio jme.

Äänestä
  • Kiitos tiedosta, kiitokseksi uskallan paljastaa että veneellä Kalajoen Jätkälästä lähdettäessä törmää tyrnipuskiin heti kun pääseen ensimmäiseen luottoon, ja samaa mallia jatkuu pitkälle. Ei näytä tyrnit paljoa ihmisiä kiinostavan, tai sitten ne ovat arka asia kertoa muille:). Itse olen istuttanut tyrnejä omalle maalleni ja yritän nyt huvikseni etsiä tyrnejä Öjasta veneilemällä rantoja pitkin, löytyy jos löytyy, ja jos löytyy yritän etsiä paikat niiden noukkimiseen ilman venettä, kun siinä on niin kova raijaaminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poimia kirjoitti:

Onko tietoa missäpäin Öjaa tai muuta Kokkolaa kasvaa villejä tyrnejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu