Joukkue meni..

76iu67uj

Pelasin VI -tasolla joukkueellani ja tässä kesän mennessä lomat ja työ veivät kaiken ajan. Menin sitten ostamaan muutaman jumalaisen pelaajaan ajatellen saavani ne myytyä voitolla. Kuinka ollakaan, palkka pelotti muitakin ja näin jäivät myymättä. Talous miinukselle ja aika ehti loppua kesken.

Sinne meni meidän pojat, 2005 asti tahkottu välillä enemmän, välillä vähemmän. Tuntuu aika pahalta kun muistaa pelaajien nimiäkin vielä vuosien takaa.

Liekö botiksi sitten muuttumassa ja valuu aikojen saatossa ysidivariin.

Varokaa konkurssia, ei tässä nyt oikein mieli tee aloittaa alusta kaikenmaailman lisenssejä hommaamaan ja tähden miehillä pelaamaan.

Niin ja älkää hyvänen aika menkö ostamaan jumalaisia, kyllä onni potkaisee välillä et saa myytyä 600000 ja ite maksoi 15000 plus palkka, mut sit kun jääkin myymättä ja parit palkat putkeen... jaiks.

1

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naurava Nauraja

      Mikset erottanu niitä?

      Toope

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe