missä olet? On ollut niin hauskaa kun olet osoittanut kusettajien KUSETUKSET!
Palaappa taas takaisin niin voidaan taas nauraa valuuttakauppiaille!
Palaappa taas takaisin niin voidaan taas nauraa valuuttakauppiaille!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
... ajamaan autoa. Lisäksi Ada on ollu yhden mummelin kavereina ja ajeluttanu sitä pitkin kyliä (käytiin muuten ajamassa ruohonleikkurilla hautakummut sileeks, kun seurakunta ei oikein ole tehtäviensä tasalla. Hyvin mahtu ruohonleikkuri Pösön takaboxiin, ja eikun menoks´). Se mummeli on ollu mulle joskus vähän sama, kuin toinen äiti. Yhdessä ollaan joskus istuttu kannonnokkissa perse perseä vasten Evon marjamailla. Se ei oikein enää ole hyvässä hapessa. Pistän hurlum-hei sen tuvassa viikolla. Heitän matot pihalle ja kuuraan sen pirtin lattiasta kattoon. Paskamakkikin pitää vissiin tyhjentää ja kaivaa maahan (yöks´). Selkeesti myös puolukkamättäät vetää puoleensa ja ne hakkaa mennentullen täällä keskustelun. No kunhan koiranilmat alkaa, niin sitten kiusaan taas forumilaisia entiseen tapaan.
Ja mitaan ette voi...
Wc vaihtunut paskamakkiin, no melkein sama asia, mutta paskamakista ei tuotokset katoa....:)
Jatka samaan malliin..
... joo.
Vaikkei tämä tänne forumille kuulukaan, niin kerronpa nyt sitten tarinan.
Olin melkoisen yltiöpäinen opiskelijahupakko (olin kyllä kahden lapsen äiti). Tutustuin tuhon mummeliin opiskeluaikoinani. Hän oli aivan uskomattoman symppis tyyppi, mutta monet kyläläiset inhosivat sitä sen "juoru-ämmän" leiman takia. Se tasan tarkkaan tiesi, jos kylällä oli joku ollu juovukkeessa tai edes käyny omenavarkaissa. Ei olis kannattanu paljon haukkua humaltuneita, koska itekin tehtiin kimpassa sahtia saunassa. Sahti oli sen verran tujakkaa, että ei olis menny läpi selitykset ihan ilman, että olis joutunu kotipoltosta raastupaan. Katajan läpi olin laskemassa kotitekosta monet monituiset suvet. Paritkin kerrat syötiin mummelin kanssa tummaa leipää ja aina piti ryypätä sahtia kyytipojaksi. Jokainen sahdin ystävä ymmärtää, että ruislimppua syödään ihan sikana, koska se vaatii sitten sen sahtikevennyksen. Ja päissään oltiin, kuin possut konsanaan (ainakin samanlainen kaukalo oli se missä uitettiin sahtia katajan läpi).
No tämä iäkäs nainen sitten sairastui (pääkoppa kait ainakin sekos). Se alkoi pitämään mua omana tyttärenään. Se jopa sairaalassa ilmoitti hoitajille ja vieruskavereilleen, että hänen tyttärensä tulee hakemaan hänet kotiin. Ihmettelin kovin, kun hoitajat kertoivat moisen uutisen. Tämä mummeli oli joskus menettänyt oman lapsensa ja hänen syntymätön lapsensa olisi ollut päivälleen samanikäinen, kuin minä. En tykännyt yhtään tilanteesta. Jätin sen mummelin 10 vuodeksi ja en halunnu olla siihen missään yhteydessä.
No, kun opettelen autolla (ajotietokonetta ja muita napiskuukkeleita) ajamaan ja satuin ajelemaan sielläpäin, niin päätin pistäytyä kylässä. Ennen niin riskistä mummelista oli tullut vanha ja kumarainen mummeli. Vähän teki pahaa, kun se sano, että oli nähnyt unta, että mä tuun käymään ja nyt uni oli käynyt toteen. Se halusi olla kainalossa kokoajan ja meidän piti kävellä aina silleen, että se kopertaa kätensä mun kainalomutkaan.
Kyllä mä oon ollu paska. Jos kerta se vetää viimesiään, niin kuvitelkoon sitten mitä kuvittelee. Jos se näkee mut tyttärenään, niin nähköön, jos se sen mieltä helpottaa.
Ja mitaan ette voi...