Siis käykö kanariansaarilla muita suomalaisia kuin pelkjiä perheitä? Matkustaako nuoret? kun joka kera kun ollaan oltu jossain euroopan matkakohtessa niin aina vaan perheitä tai pariskuntia..missä kaikki kaveriporukat? :o
ketkä käy playa del inglesissä??
matkailija85
10661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä siellä käy nuoria. Nimeen omaan Ingles on nuorten suosima bilepaikka.
Inglesissä niitä nuoria käy :) sinne illalla vaan Plazalle niin sieltä löytyy baaria baarin perään ja nuoria :)
on ehkä kuitenkin enempi keski-ikäisten suomalaisten lomakohde, sellaisten jotka tykkäävät viettää päivät rannalla ja illat suomalaisissa baareissa ja tansseissa. Omasta mielestäni Ingles ei ole mikään erityinen nuorisopaikka, sillä nuoria on enemmän Playa de las Americasissa ja Puerto del Carmenissa jossa on enemmän nuorisodiscoja ja musiikkibaareja.
näitä tuulipukusuomalaisia, jämähtäneitä ja kärttyisiä. Valittavat joka kohdasta. Ei tartte kuin lukea
näitä ketjuja niin näkee.
tulihan se saarten expertti linjoille,kas kummaa
kun ei Taikkuja kehunut....
del Ingles ei ole sama asia kuin Kanariansaaret. Ingles on vain yksi vanha kohde Kanariansaarilla.
hän ei oo vanhempi kuin Kanariansaaret...
Yks kohde vain ja melko mukava,mut eihän kaikki
onneks tykkää kaikista.
Ja noihin kärttyisiin Audeihin ollaan jo totuttu
kotimaassa........
Sotis ajaa Audilla, joka ei ole kärttyinen - ketterä kylläkin. Eikä kärttyinen ole myöskään kuski.
Viimeksi kun oli Americanssissa nii kyllä sieltä sai oikein etsiä että niitä nuoria löyty. Baarit iltasin tyhjinä! Inglesissä on niitä 18-30v paljonkin. Itse olen työskennellyt pari vuotta Inglesissä baarissa ja joka ilta oli paljon nuoria siellä!
on täynnä nuorison suosimia baareja ja discoja joissa bailataan ihan eri tavalla kuin jossain keski-ikäisten suomalaisten mestassa nimeltä Ingles.