Onko bambufleece pyllyä vasten kuivan tunteinen, vai tuntuuko märältä? Mitä on esim fuzzejen sisäkangas, onko se juuri tuota samaa?
Kokemuksia, kumpi kannattaa valita nupsukan yövaipan sisäkankaaksi, bambufleese vai coolmax? kumpi vauvalle mukavampi ja kuivempi?
Ja jos on kokemuksia, niin mikä on ollut hyvä ja pitävä yövaippa? ja millaisella kuorella... voiko esim normi pul-kuoren päälle vetää vielä ruskovillan vaippahousut, vai onko tarpeellista tai liian hautova paketti?
Kiitos!
Bambufleece
2
545
Vastaukset
- ----------j
Bambufleece on märkäpintainen, fuzzien sisäpinta on fleeceä (kuivantuntuinen) ja coolmax kuivantuntuinen myös - suisittelen sitä sisäpinnaksi varsinkin yövaippoihin ja muutenkin, jos pissavaippaa ei vaihdeta HETI pois (vauvojen ei kuulu olla märissään..)
Sisävaippa jossa on tarpeeksi imua ja hahtuvahousut (mielellään vähän käytetyt) on paras yövaippasysteemi, pul kuoret ovat luultavasti ihan turhat siellä välissä.- Ei-haudukas
Minä en laittaisi vauvan peppua vasten mitään keinokuitua, vaikka se kuinka kuivalta tuntuisi. Heitin roskiin ne omat kestositeetkin, joissa oli colmax tai fleece sisäpinnalla. Mutta, nämä ovat makuasioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252480Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531773Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111134Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2981044- 259982
- 146903
- 56874
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110769Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9767- 46745