Vartijaksi

Pääseekö vartijaksi jos on sakko tilastoissa, tuli 17-vuotiaana liikenteen vaarantamisesta. En muista oliko jopa Törkeä- sellainen
Sakko oli alle 50e tarkkaan en muista
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oletko mielestäsi sovelias, jos 17-vuotiaana otat merkintää liikenteen vaarantamisesta.
Sano nyt vielä, että autolla.

Äänestä

ei haittaa pelkät sakot hurjastelusta tms. kuhan ei ole tuomioita tuolta käräjien puolelta niin on firman puolesta ihan ookoo, ja eipä se poliisin lupatoimistokaan sano siitä mitään, itellä tuli 2004 oikeudessa tuomio törkeästä liikenteenv aarantamisesta ja vartijana olen töissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


\,,/ (O_o) \,,/ kirjoitti:

Pääseekö vartijaksi jos on sakko tilastoissa, tuli 17-vuotiaana liikenteen vaarantamisesta. En muista oliko jopa Törkeä- sellainen
Sakko oli alle 50e tarkkaan en muista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu