KATSO NÄMÄ SIVUT!
APUA TARVITAAN! http://www.koirienystavat.com/fi/main.html
APUA TARVITAAN! http://www.koirienystavat.com/fi/main.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tämmöset rakkikoirien hyysääjät ovat rikollisia. Ne huijaavat naiveilta eli tyhmitä ihmisiltä rahat. Ei ne muuta tee. On todella mielipuolista, että Suomen pitäisi sijoittaa kaikki maailman hyvläty koirat tänne. Samat ihmiset sattuvat kuuluvan usein huume- ja järjestäytyneisiin rikolliokerhoihin, prätkäporukoihin yms. Oikein lahjoitusivut ja kaikki! Miettikääpä hieman, mistä kyse. Kyse pelkästään rahastamisesta. Nuo kulkurakit tuovat usein mukanaan vakavia tauteja, joka vaarantaa koiranpidon Suomessa.
kaikki koirat jotka tänne tuodaan näiden koirien pelastus yhdistysten kautta on tutkittu. rokotukset löytyy, loishäädöt etc... ja nämä koirat EIVÄT ole mitään huumejengi koiria.
satun omistamaan yhden viipurista pelastetun koiran, eikä ole vielä saastuttanut ketään (omistan tän lisäksi enemmänkin koiria, suomalaisia sellaisia)
OLET IDIOOTTI !
et edes tiedä mitä nämä koirat ovat joutuneet kokemaan elämässään... on vain hyvä jos jotkut harvat niistä saa edes kerran kokea kodin lämmön ja saada mahan täyteen ruokaa.
pentutehtailijat on toinen asia ja nämä salakuljetetut koirat, niistä minä oisin huolissani.
jos viitsisit edes lukea ja katsoa että mitä nämä ihmiset on tehny näiden koirien hyväksi niin voisit tajutakin jotain.