alonso huijaa

Alonso saanu voitot huijaamalla..ei mikää ihmekkää ku tommonen rölli voittaa ku huijaa
9134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

aina huijannut.

Ottaisi mallia Kimistä joka menestyy eikä tarvitse huijata, kun on niin taitava kuljettaja.

Äänestä

AINA VAAN KIEROUDET MIELESSÄ.

RÖLLI ON LUKENUT RAMBON KÄSIKIRJAN MITEN HUIJAAMALLA VOI VOITTAA FEIKKIMESTARUUKSIA. IHMEKÖS RÖLLI HALUAA VÄKISIN FERRARILLE, SIELLÄ ON TOINEN HUIJARI ODOTTAMASSA. NÄEMME MAHDOLLISESTI TUPLAHUIJAUKSIA NÄILTÄ KRIMINAALEILTA, JOIDEN FEIKKIMESTARUUKSIA EI ARVOSTA KUKAAN.

EI OLE IHME ETTÄ REHELLINEN JA URHEILULLISIA ARVOJA KUNNIOITTAVA, KIMI HALUAA HUIJAUSTALLISTA EROON. AUTO ON TÄYS ROMU MUTTA HUIJAREITA KYLLÄ RIITTÄÄ.

FLAAVIO JA RÖLLI PISTETÄÄN SAMAAN SELLIIN MIETTIMÄÄN TEKOSIAAN JA 53-VUODEN, 11 KUUKAUDEN, 7 VIIKON JA 2 PÄIVÄN AJOKIELTO PÄÄLLE. TUOLLAISISTA HUIJAREISTA TÄYTYY PÄÄSTÄ EROON.

EN ARVOSTA EN!

Äänestä
  • EI KINOSTA EI!

    Äänestä

  • Että Alonso on suljetava ainakin vuodeksi pois formuloista samoin kuin Piquettikin. Myös koko Renault pitää sulkea sajasta kokonaan ainakin 3:ksi vuodeksi.

    Samoin yle huijaa, että yhteen laskun tulos ei muka ole oikea jos keksien esto on päällä.

    Äänestä

  • Luca Isomolo kirjoitti:

    Että Alonso on suljetava ainakin vuodeksi pois formuloista samoin kuin Piquettikin. Myös koko Renault pitää sulkea sajasta kokonaan ainakin 3:ksi vuodeksi.

    Samoin yle huijaa, että yhteen laskun tulos ei muka ole oikea jos keksien esto on päällä.

    täähän on eniro.

    Äänestä

  • Luca Isomolo kirjoitti:

    Että Alonso on suljetava ainakin vuodeksi pois formuloista samoin kuin Piquettikin. Myös koko Renault pitää sulkea sajasta kokonaan ainakin 3:ksi vuodeksi.

    Samoin yle huijaa, että yhteen laskun tulos ei muka ole oikea jos keksien esto on päällä.

    Laitoin kaikki S24:ään liittyvät keksit poikkeuksiksi (estetty) ja hyvin toimii.

    Äänestä

Fiat konserniin ei ainakaan otetaan yhtään epäilyttävää nimeä. Röllin Ferrari sopimuksen voi siis purkaa.

Äänestä

Mutta ehkä Alonso on tosissaan päättänyt jättää jälkensä formuloihin, hän huijaa schumiakin enemmän.

Samalla herää kysymys onko Briatoren talli koskaan voittanut rehellisesti Formuloissa?

(kuskit kolaroivat tahallisesti yms. yms. vuodesta toiseen, kuskit vain vaihtuu)

Äänestä

Jep, siitä Ferrari saa ihan hyvän miehen jonka eduksi kaikki kisat on sovittava etukäteen :D Haha, Ferrari söi lapiollisen paskaa kun tekivät sopimuksen Alonson kanssa. PS. Se ei sitten osaa ajaa yliohjaavalla autolla...mestaruudet tulivat puskevalla autolla jossa oli luistonesto, luistonesto kun poistettiin niin ei ole Alonso paljon juhlinut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


röllipeikko- kirjoitti:

Alonso saanu voitot huijaamalla..ei mikää ihmekkää ku tommonen rölli voittaa ku huijaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu