Meidän kihlakunta vuotaa nyt

ja todella pahasti. Kysymys Mikkelin poliisilaitoksesta.
Ei näköjään mitään asiaa voi enää Mikkelin kihlakunnassa salaa suunitella, jotkut poliisimme vuotavat ne heti poliisilaitoksen ulkopuolisille henkilöille varoitukseksi.
Niillä perkeleillä on vasikat kihlakunnankin puolella,(tuomarit).

tuskastunut poliisi
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

voi luottaa työkavereihinsa ainakaan Mikkelissä, misvaihtuvuus jo sitä luokkaa. Viimeisin vaihdos lupapalvelun toimistosihteeri, kuka seur.?

Äänestä
  • ym.krp:n puolelta, jotka vuotavat.

    Äänestä

  • Jukaraisen alaisuudessa.

    Äänestä

  • Etsitään ilminantajia. Muuten ei mahdollista että miehet vaihtuvat noin tiuhaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tuulimyllyjä vastaan taistelua kirjoitti:

ja todella pahasti. Kysymys Mikkelin poliisilaitoksesta.
Ei näköjään mitään asiaa voi enää Mikkelin kihlakunnassa salaa suunitella, jotkut poliisimme vuotavat ne heti poliisilaitoksen ulkopuolisille henkilöille varoitukseksi.
Niillä perkeleillä on vasikat kihlakunnankin puolella,(tuomarit).

tuskastunut poliisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu