Suomen

ja sitämyöden maataloustukien piiriid DEMARIT.
Maajussit olivat vastaan, mutta poliittinen voima ei riittänyt.
12304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

olla jäseniä vaikka ruuan hinta laski lupausten mukaan

Äänestä

loppua, maataloustuki on vasemmiston keksintö

Äänestä

fghfhfh

Äänestä

-

Äänestä

Suomen ajoi EU:hun KEPU, Esko Ahon ollessa pääministerinä.
Joten kaatakaa Kepulaiset omaan kuppiinne vaan tämä EU-homma.

Äänestä
  • kysyttiinhän tuota Suomen kansaltakin.

    Äänestä

  • "Suomi liittyi Euroopan unionin jäseneksi 1. tammikuuta 1995. Liittymisestä järjestettiin lokakuussa 1994 neuvoa-antava kansanäänestys, jossa 57 prosenttia äänestäjistä oli unionijäsenyyden kannalla. Eduskunta päätti Suomen liittymisestä unionin jäseneksi 18. marraskuuta 1994."

    http://www.valtioneuvosto.fi/eu/suomi-ja-eu/fi.jsp

    Äänestä

  • kansanäänestys kirjoitti:

    "Suomi liittyi Euroopan unionin jäseneksi 1. tammikuuta 1995. Liittymisestä järjestettiin lokakuussa 1994 neuvoa-antava kansanäänestys, jossa 57 prosenttia äänestäjistä oli unionijäsenyyden kannalla. Eduskunta päätti Suomen liittymisestä unionin jäseneksi 18. marraskuuta 1994."

    http://www.valtioneuvosto.fi/eu/suomi-ja-eu/fi.jsp

    Suomea ajoi eu:hun kun kääärmettä polloon jaa onnistui myös, Haavisto terveyttään uhmaten jussien asiaa ajoi. Jussit oli siinävaiheessa pihalla ku karjapaimenen, myöhemmin kelkka tai takki on kääntynyt

    Äänestä

  • historiaa kirjoitti:

    Suomea ajoi eu:hun kun kääärmettä polloon jaa onnistui myös, Haavisto terveyttään uhmaten jussien asiaa ajoi. Jussit oli siinävaiheessa pihalla ku karjapaimenen, myöhemmin kelkka tai takki on kääntynyt

    ajaa Suomea EY:n jäseneksi. EY/EU-kysymys halkaisi puolueen melko tarkkaan kahtia. Etenkin perinteinen kannattajakunta maaseudulla vastusti liittymistä avoimesti syksyn 1994 kansanäänestyksessä".
    http://finnish-wikipedia.wiki-site.com/s/u/o/Suomen_Keskusta_5e02.html

    Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vei euhun, kirjoitti:

ja sitämyöden maataloustukien piiriid DEMARIT.
Maajussit olivat vastaan, mutta poliittinen voima ei riittänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu