pelkäätkö

Jyväskylässä
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

en kuitenkaan ole keskustapuoluetta koskaan äänestänyt, enkä ole muutenkaan kannattaja.
Mielestäni keskustaa ei siltikään ole mitään syytä pelätä.

Äänestä

Ei siellä tartte pelätä, jossei oo provosoivaa tyyppiä. 35 vuotta on siellä tullu taaperrettua, eikä omalle kohalle ole koskaan sattunut mitään, vuorokauden ajasta riippumatta.

Äänestä

Kyllä, nykyisin jätän liikkumatta keskustassa keskiyön jälkeen.

Äänestä
  • Vältä taksijonoja,grillien edustoja ja vaihda kadun puolta kun näet nuorisojoukon tulevan vastaan. Elikkäs nämä samat keinot jotka voi ehkäistä turhia väkivaltaisuuksia ympäri maapallon kaikkialla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskustaa? kirjoitti:

Jyväskylässä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu