Millainen talo Tuplarahti on olla töissä.
Kohta joku sanoo, että soita sinne. Okei niin soitankin, mutta ajattelin ensin kysyä onko täällä ketään joka tietää, onko virolaisia kuljettajia, tuleeko palkka ajallaan, ynnämuuta sivistävää.
Kohta joku sanoo, että soita sinne. Okei niin soitankin, mutta ajattelin ensin kysyä onko täällä ketään joka tietää, onko virolaisia kuljettajia, tuleeko palkka ajallaan, ynnämuuta sivistävää.
Vastaukset 3
Vanhimmat
taitaa olla töissä kaikissa taloissa, missä ei makseta TES palkaa, vaan maksetaan jotain kilmometri-/urakkapohjaista palkkaa tai sitten jotain 7-9 egen läpituntiliksaa. Kyseistä taloa mistä viesti alkaa en tiedä onko siellä minkälainen palkkakäytäntö, mutta ainakin virolaisia kuljettajia olen satamassa nähnyt Tuplarahdin autolla ja keskustellutkin heidän kanssaam. Itse irtoperäliikenteessä toimivana kuljettajana olen tähän ilmaistyöhön väsynyt. Itselläkin päiväpalkka josta osa päivärahana. Yrityksessämme on virolaisia kuljettajia, jotka ajavat vielä halvemmalla. Loistava tulevaisuus
just just ja ite ajat päiväliksal irtsikoita.... taidat saada tehdä paljon tunteja...? taidat olla vallan väärä poju kommentoimaan ilmaistyöstä. meneekö pahasti pieleen jos veikkaan et saat about 135 euroa päivä josta päivärahan osuus 35 euroa. päivät 10-15 tuntia. ei varmaan tartte laskea tuntiliksaa. aika kauas jää tessistä joka sekään itsessään ei ole kovinkaan kaksinen liksa.
oleva henkilö juuri kerro, miten väsynyt on huonoon palkkaansa ja ylipäätään alan palkkaukseen, jos oikein ymmärsin viestin sisällön.
Opettele Red Label lukemaan tai älä juo heti maanantaiaamusta itseesi känniin, niin voit jotain jopa ymmärtääkkin. On kyllä ehkä turha toive tuollaiselle RL reppanalle.