Aika yllärinä kyllä tuli, vaikka miehelle ei viina sopinutkaa.
Joonas Koivuranta ampui miehen!
Potelo
149005
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
viinan käyttäjä? Tuommoset on nii aikapommeja. Saavat kehässä ensin turpiin, sitte douppinkia ja viinaa päälle..
Eipä kyllä pahemmin turpaansa saanut.... Ja douppinkikaan tuskin oli mukana, Mutta viina sekoittaaa helposti meidän kaikkien pään...
vitustako tiiät, "tuskin oli douppaa" nyt tilttas ja sillä selevä
No tosiaan tunnen henkilö kohtaisesti kaverin, et oo sääkin ihan hiljaa ennen ku tuut tänne huuteleen teorioitas...
Älä paapo murhaajia. Sitä en ymmärrä, että miksi sitä järjetöntä tappamista ei aloiteta itsestä niin säästyisi muut viattomat ihmiset..
itekin henk. kohtasesti tunnen kaverin ja melko ylläri.. tätä en ois jookusta uskonu vaikka juoppohullun merkkejä oon hänessä nähny jo vuosia taaksepäin. Noh.. 10v linnaa saanee. ja vankilassahan se on hyvä reenata tulevia ammattilaiskehiä varten. :D
Ei todellakaan tule ikinä enää pääsemään ammattilaiskehiin! Liekö sellaisissa koskaan edes ollut.
Sano,että on vanhanliiton POIKIA.kova on Anssi Koivurantakin.
Tiedän kummatkin pojat ja ikävä äidille että tämmöistä tapahtuu. Voimia Ansille ja kaikille tasapuolisesti.
Joonaksen asunnossako?
minfosta; "Humalainen Koivuranta oli muun muassa ampunut haulikolla kuoliaaksi hänen asunnossaan nukkuneen miehen, ammuskellut haulikolla kahta ihmistä kohti Sodankylässä sekä yrittänyt varastaa heidän autonsa haulikolla uhaten."
http://www.kaleva.fi/urheilu/koivuranta-riisuu-paidan-kemissa/260781/
Mukavan näköinen päällepäin, mömmöt tainneet sekoittaa alkoholi. Eikö ole mitään syytä kertonut?
mitä me ns. normaalit ihmiset ollaan tuomitsemaan. Ei pidä tuomita ihmistä sen takia että on joskus tehny jotain tyhmää, siis en sano etteikö teko olis ollu vakava ja oikeesti aivan kauhee, mutta minun mielestä ihmisille pitää antaa tilaisuus. Ja eiköhän Joonaskin ole tajunnu mitä teki ja siitä tuomiostaan kärsi tälläkin hetkellä ja katuu tekoaan varmasti!
Joo varmaan. Linnassa saattanut liittyä liivijengeihin ja on vielä kovempaa poikaa, kun tulee ulos?
Vuosien istuminen aiheuttaa sen, että niin sanottu "linnanpelko" eli pelko lusimista kohtaan madaltuu olemattomiin, ja niinpä on helppoa jatkaa epäsosiaalista elämää siviilissä ja syyllistyä uusiin röttösiin.
Hän voi alkaa vaikka jonkun liivijengin torpedoksi, velanperijäksi jne. Nousee korkealle liivi-hierarkiassa?
Mutta jos on jatkanut kuntoilua ja viettää päihteetöntä elämää, saattaa onnistua palaamaan takaisin yhteiskuntaan. Jotkut sentään oppivat yhdestä kerrasta.
Itsekin löin päätä seinään aikoinani mutta tokenin. Sen verta paljon tuli lusittua, ettei ole linnanpelkoa vieläkään. Ei pelottaisi joutua vankilaan. Se on mukava vapaa-ajan paikka. Lojua, relata ja olla.
Ketju on vanha. Toivottavasti mister Koivuranta on pian vapautuva ja läksynsä lukenut.
Olihan sillä näitä lievempiä väkivaltatuomioita ennen tätäkin. Lähinnä "nakkikoppi kahakoita". Kerran silti erehtyi,kun meni pari vuotta aiemmin louskuttaan leukaansa jollekkin oululaiselle pirssikuskille grillillä ja otti oikein kunnolla kuonoon,sattui vetreäkätinen automies kohdalle. Selvinpäinhän tämä Joonas on fiksu kaveri,mutta viina ei miehelle sovi.
Hieno kampäkki siviiliin ja kehään!