Onko kukaan ostanut Siljan risteily-hotellipakettia?
Eli laivalla Heasta Tukholmaan ja yö hotellissa Tukholmassa?
Mikä olisi hyvä suositus?
Entä mistä voisi tulostaa hyvän Tukholman keskustan kartan?
Kiitos
Tukholmasta...
5
3747
Vastaukset
- Tukholmatar
sivu: www.alltomstockholm.se tai www.stockholm.se
tai www.tukholma.net (suomalainen sivu)
Ja halvemmaksi tulee kun tilaat hotellin itse, Siljan hinnat on kalliita. Yks hyvä, halpa ja lähellä keskustaa hotelli on Odenplanilla sijaitseva Hotel Haga, löydät tiedt netistä (alltomstockholm, hotelguide)
Tervetuloa keväiseen Tukholmaan.- T_P
Itse olen huomannut, että Siljan kautta hotelli huomattavasti halvempi, niin Tallinnan kuin Tukholman reissuilla.
Tallinnan reissuilla todella helppo havaita. Esim. nyt 2 yötä alkuviikosta Viru-hotellissa, 69 euroa per henkilö, sis matkat. Virun listahinta jo enemmän..... - Tukholmatar
T_P kirjoitti:
Itse olen huomannut, että Siljan kautta hotelli huomattavasti halvempi, niin Tallinnan kuin Tukholman reissuilla.
Tallinnan reissuilla todella helppo havaita. Esim. nyt 2 yötä alkuviikosta Viru-hotellissa, 69 euroa per henkilö, sis matkat. Virun listahinta jo enemmän.....on pitempi matka Tallinaan laivalla.
Olimme hiihtolomalla 2 yötä hotelli Express ja maksoi 2 hnkö 995 skr sisältäen B-hyttit mennen tullen joten halvempaa se täältä on ja kun viitsii vaan nettiä tutkiskella. Silja ottaa välityspalkkion (sisältyy hintaan).
Tukholmassa pn paljon kivoja pieniä hotelleja jotka ovat huomattavasti halvempia kuin Siljan "tarjoukset". Ja jos osaa ruotsia tai englantia niin varaukset voi itse tehdä netin kautta postitse ihan kätevästi. Ja monella on viikonloppu-, perhe-, ynnä muita tarjouksia. Kantsii kysellä ja vertailla. - Linnea
Tukholmatar kirjoitti:
on pitempi matka Tallinaan laivalla.
Olimme hiihtolomalla 2 yötä hotelli Express ja maksoi 2 hnkö 995 skr sisältäen B-hyttit mennen tullen joten halvempaa se täältä on ja kun viitsii vaan nettiä tutkiskella. Silja ottaa välityspalkkion (sisältyy hintaan).
Tukholmassa pn paljon kivoja pieniä hotelleja jotka ovat huomattavasti halvempia kuin Siljan "tarjoukset". Ja jos osaa ruotsia tai englantia niin varaukset voi itse tehdä netin kautta postitse ihan kätevästi. Ja monella on viikonloppu-, perhe-, ynnä muita tarjouksia. Kantsii kysellä ja vertailla.Kannattaa mennä Turusta, ei Helsingistä Siljan hotellipakettimatkalle, on edullisempi. Jos olet Club Siljan jäsen, tarkista Siljan netistä erikoistarjoukset, siellä on usein myös hotellitarjouksia. itse olen ollut Siljan hotellimatkalla Tukholmassa lähemmäs kymmenen kertaa, aina Ariadnessa. laivasta on siihen lyhyt matka, ei tarvitse raahata tavaroita kaus. Palvelu ystävällistä ja huoneet viihtyisiä. Merenpuolen huoneista on kiva katsella kuinka laivat lipuvat ohi. Hotelli on rauhallinen, sopii hyvin myös lapsiperheille. Suosittelen!
- Bea
Linnea kirjoitti:
Kannattaa mennä Turusta, ei Helsingistä Siljan hotellipakettimatkalle, on edullisempi. Jos olet Club Siljan jäsen, tarkista Siljan netistä erikoistarjoukset, siellä on usein myös hotellitarjouksia. itse olen ollut Siljan hotellimatkalla Tukholmassa lähemmäs kymmenen kertaa, aina Ariadnessa. laivasta on siihen lyhyt matka, ei tarvitse raahata tavaroita kaus. Palvelu ystävällistä ja huoneet viihtyisiä. Merenpuolen huoneista on kiva katsella kuinka laivat lipuvat ohi. Hotelli on rauhallinen, sopii hyvin myös lapsiperheille. Suosittelen!
Varmaan netistä löytää halvemman hotellin, mutta sitten pitää myös matkustaa laivassa reittihinnalla eli kokonaisuus tulee kalliimmaksi kuin Siljan paketti - eikö?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846