Haluaisin osallistua koirani kanssa tähän Helsingin yliopiston tutkimukseen. Mitähän se mahtaa maksaa?
http://www.vetmed.helsinki.fi/hepatiitti/index.htm
Hepatiittitutkimukseen!?
tutkimushep
1
446
Vastaukset
- ...
Linkkaamaltasi sivulta löytyy tieto, eli tutkimukset ovat ilmaisia. Mutta onko koirasi tutkimuksen kohderyhmää? Tällä hetkellä tutkimukseen etsitään seuraavanlaisia koiria (linkattu sivulta)
Etsimme tutkimukseemme seuraavanlaisia Dobermanneja:
1. Alat-arvo on vähintään 3x viiterajan yläpuolella
2. Koira, jolla on maksavian oireita (kts oireet täältä)
3. Koira, joka lopetetaan maksavian vuoksi (lopetus on ilmainen, tulen tarvittaessa myös kotikäynnille)
http://www.vetmed.helsinki.fi/hepatiitti/ilmoittautuminen.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381