Pari kysymystä!
1. Elikkäs oma spk on ihan rasavilli. aina kun sen kanssa juoksee ns. leikillään se jotenki innostuu siitä ja alkaa hyppimään vasten ja koittaa repiä takkia tai näykkii jaloista. Kaiken lisäks se murisee samalla. Onko tämä teidän mielestänne agreassiivista vai että pentu haluaa vaan saada mut rajuun leikkii mukaan? Miten sen saa loppumaan?
2. Eilen käytin pentuani lenkillä yhellä vanhalla tiellä mutta vastaan tuleekin iso suomenajokoira. Ajokoira vain halusia nuuskia pentuani, mutta tämä vain juoksee häntäkoipien välissä karkuun, silti pentuni oli innoissaan nähdessään ajokoiran, mutta kun ne tapasivat alko pentuni pelkäämään. Tarkoituksena olisi käyttää pentuani koirapuistossa sosialistumassa, mutta voiko se onnistua jos sielläkin on tälläinen samalainen hulmu? Pentuni ei pelkää pikkukoiria.
3. Miten saan pennulta hihnassa vetämisen pois? Ollaan opetuttu sitä alusta asti jo kun hihnaa alettiin käyttään eli siinä 3-4kk ikäisenä. Mutta nytkun se on 5kk jotenki kaikki on unohtunu.
Suomenpystykorva 5kk
Toistaikseki onnellinen omistaja
0
253
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad841349- 51968
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että369798- 142759
- 55699
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän122686- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38625- 76612
- 56594