Porto De Galinhas vuokra-autoja?

Raimo Vormisto

Mahtaako kyseisessä paikassa olla vuokralla autoja tai rantakirppuja tai jotain vai ollaanko vain taksin ja paikallisen bussiliikenteen varassa jos haluaa seudulla omin nokkineen kierrellä?

11

604

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies Riosta

      Tein pikaisen haun ja PDGssa ei ole autovuokraamoa. Lahin on Recifessa.

      Tuosta linkista loytyy yhta jos toista, tosin kaikki portugaliksi:

      http://www.portodegalinhas.tur.br/

      • Raimo Vormisto

        Ok thanks. Eivät ole vielä oppineet kääntämään turistisivujakaan englanniksi.


    • homem de kuhmo

      Jos oikein muistan niin olen nähnyt vuokrattavia autoja/buggeja PDG:ssä, ilmeisesti yksityisten omistamia.
      Aluga-se (vuokrataan).

      • Raimo Vormisto

        Ok thanks. Täytynee kattella sitten paikan päällä.


      • Mies Riosta

        Vuokrasitteko sen rantakirpun ihan itse, vai naitteko vain kyltin.

        Itse aikoinaan kyselin Fortalezassa moista vuokralle, mutta aina vain ja ainoastaan kuljettajan kanssa....


    • Bra silli

      Ainakin hotelli Solar Portossa (Dorisolin vieressä) voi vuokrata auton .

      • Raimo Vormisto

        Thanks. Ollaan justiinsa Dorisoliin menossakin.


      • Ei paljoa kokemusta
        Raimo Vormisto kirjoitti:

        Thanks. Ollaan justiinsa Dorisoliin menossakin.

        ottaisitko sen buggyn(mieluummin ilmastoidun sedanin) kuitenkin kuljettajalla. Jos otat auton ilman kuskia sulla on oltava siis kansainvälinen kortti, OK se sulla tietenkin on. Rynnäkkökiväärillä osoittelevat poliisit tienristeyksissä ottavat päähän papereita kysellessään ja kasseja käännellessään. Muuten ihan mukava maa. PDG on monelle niin pieni kylä että sieltä kannattaa lähteä maakuntiin.


      • bra silli
        Ei paljoa kokemusta kirjoitti:

        ottaisitko sen buggyn(mieluummin ilmastoidun sedanin) kuitenkin kuljettajalla. Jos otat auton ilman kuskia sulla on oltava siis kansainvälinen kortti, OK se sulla tietenkin on. Rynnäkkökiväärillä osoittelevat poliisit tienristeyksissä ottavat päähän papereita kysellessään ja kasseja käännellessään. Muuten ihan mukava maa. PDG on monelle niin pieni kylä että sieltä kannattaa lähteä maakuntiin.

        Todella paras tapa on sopia em. päivä ja 0ttaa taxi kuljettaneineen ,koska autoilu on erittäin vaarallista
        .Ensinnäkin jos vuokraatte Buggin, sillä ei saa ajella Recifen kaupunki alueella. Itse lähden Dorisoliin 23.11-09 jos satutte samaan aikaakaan, niin eiköhän hommat järjesty.


    • Otettiin viikoksi rantakirppu aika huonossa kunnossa oli.Opas kyllä varoitti ja sanoi,muistakaa sitten jos jotain tapahtuu liikenteessä niin se on aina ulkomaalaisen vika.Saatiin sentään palautettua se ehjänä,olihan sillä kiva ajella mutta mutta en suosittele.

      • Raimo Vormisto

        Kiitokset kommenteista. Emme taida vuokrata kulkupeliä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe