Mahtaako kyseisessä paikassa olla vuokralla autoja tai rantakirppuja tai jotain vai ollaanko vain taksin ja paikallisen bussiliikenteen varassa jos haluaa seudulla omin nokkineen kierrellä?
Vastaukset 11
- Mies Riosta
Tein pikaisen haun ja PDGssa ei ole autovuokraamoa. Lahin on Recifessa.
Tuosta linkista loytyy yhta jos toista, tosin kaikki portugaliksi:
http://www.portodegalinhas.tur.br/- Raimo Vormisto
Ok thanks. Eivät ole vielä oppineet kääntämään turistisivujakaan englanniksi.
- homem de kuhmo
Jos oikein muistan niin olen nähnyt vuokrattavia autoja/buggeja PDG:ssä, ilmeisesti yksityisten omistamia.
Aluga-se (vuokrataan).- Raimo Vormisto
Ok thanks. Täytynee kattella sitten paikan päällä.
- Mies Riosta
Vuokrasitteko sen rantakirpun ihan itse, vai naitteko vain kyltin.
Itse aikoinaan kyselin Fortalezassa moista vuokralle, mutta aina vain ja ainoastaan kuljettajan kanssa....
- Bra silli
Ainakin hotelli Solar Portossa (Dorisolin vieressä) voi vuokrata auton .
- Raimo Vormisto
Thanks. Ollaan justiinsa Dorisoliin menossakin.
- Ei paljoa kokemusta
Raimo Vormisto kirjoitti:
Thanks. Ollaan justiinsa Dorisoliin menossakin.
ottaisitko sen buggyn(mieluummin ilmastoidun sedanin) kuitenkin kuljettajalla. Jos otat auton ilman kuskia sulla on oltava siis kansainvälinen kortti, OK se sulla tietenkin on. Rynnäkkökiväärillä osoittelevat poliisit tienristeyksissä ottavat päähän papereita kysellessään ja kasseja käännellessään. Muuten ihan mukava maa. PDG on monelle niin pieni kylä että sieltä kannattaa lähteä maakuntiin.
- bra silli
Ei paljoa kokemusta kirjoitti:
ottaisitko sen buggyn(mieluummin ilmastoidun sedanin) kuitenkin kuljettajalla. Jos otat auton ilman kuskia sulla on oltava siis kansainvälinen kortti, OK se sulla tietenkin on. Rynnäkkökiväärillä osoittelevat poliisit tienristeyksissä ottavat päähän papereita kysellessään ja kasseja käännellessään. Muuten ihan mukava maa. PDG on monelle niin pieni kylä että sieltä kannattaa lähteä maakuntiin.
Todella paras tapa on sopia em. päivä ja 0ttaa taxi kuljettaneineen ,koska autoilu on erittäin vaarallista
.Ensinnäkin jos vuokraatte Buggin, sillä ei saa ajella Recifen kaupunki alueella. Itse lähden Dorisoliin 23.11-09 jos satutte samaan aikaakaan, niin eiköhän hommat järjesty.
Otettiin viikoksi rantakirppu aika huonossa kunnossa oli.Opas kyllä varoitti ja sanoi,muistakaa sitten jos jotain tapahtuu liikenteessä niin se on aina ulkomaalaisen vika.Saatiin sentään palautettua se ehjänä,olihan sillä kiva ajella mutta mutta en suosittele.
- Raimo Vormisto
Kiitokset kommenteista. Emme taida vuokrata kulkupeliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21796Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha528737- 67661
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561