Onko kenellekään kokemuksia kys. tuotteesta? Mun ongelma on erityisen kuiva iho. Urheilen paljon ja käyn suihkussa aika usein. Sama ongelma on vaivannut jo pidempään ja alan pikkuhiljaa kyllästyä jatkuvaan ihon rasvaamiseen. Siis onko tuosta apua ja jos on niin kuinka paljon?
Jättihelokki GLA+E
Sofia
913601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
äärimmäisesti varautuneena nauttinut pari ensimmäistä helokkikapselipurkkini sisältöä, mutta menee se "viisaskin" vipuun:itselläni GLA E-kapselit ovat auttaneet kuivuuteen taipuvaiseen ihooni, ja nyt olen syönyt niitä päivittäin kolmisen vuotta. Kokemukset ovat tietty erilaisia eri ihmisillä, mutta minä olen jatkanut kuuria;auttaa myös ennen kuukautisia tulevaan "kiristykseenkin". Minulla oikeastaan ainoa luontaistuote, johon uskon.
Helokkoiöljykapseleita kannattaa kokeilla ehdottomasti, jos kärsit kuivasta, ja/tai atooppisesta ihosta, lisäksi, sinkki/seleeni yhdistelmä.
syön helokkia kuivaan ihoon ja se on auttanut,
myös hiuksilleni se on ollut hyväksi
Ei ole ainakaan vielä auttanut kuivaan ihoon ja huuliin, tuntuu että tulee myös lisäilmavaivoja, lisänärästystä ja lisäripulia. Käytän myös kalaöljykapseleita ja olen kokeillut noita mainuttuja sinkkiä ja seleeniä (aminohappokelaattina). Muutaman viikon olen noita syönyt. Olen 27v ja mies.
Kokeile yhtä kerrallaan...
Myös minä kärsin talvisin erityisen kuivasta ihosta, joka ikään kuin varisee ja hilseilee. Mitkään voiteet eivät auttaneet, vaikka lisäsin niitä monta kertaa päivässä.
Kuulin jättihelokista, mm.sen suotuisasta vaikutuksesta ihoon. Käytettyäni sitä n. 2vko / kk...huomasin muutoksen ihossani. Tosin käytin sitä yhdessä kalaöljyn kanssa, jolla vielä parempi terveysvaikutus.
Liekö sattumaa, mutta helokilla suuri vaikutus myös mielialaan!!! Suosittelen.
T. 33v.nainen
Terve Sofia..mulla on kokemuksia jättihelokkikapseleista, puoli vuotta sitten ilmesty tuohon peukalon nivelen kohdalle sellainen kuiva ihottuma.
Se oli niin hankala,että piti hakea apteekin voiteita, jos ei voidellut niin iho halkeili siitä kohtaa ihan vereslihalle,puolivuotta voitelin mutta ei auttanut.
10 päivää sitten aloin kaverin kehotuksesta nauttimaan jättihelokkikapseleita (4kpl vuorokaudessa)ne antoivat niin paljon apua ,että iho on parantunut ja kuivuus on lähes hävinnyt.
Olen ottanut aina talvisin jo monena vuonna jättihelokkia kapseleina. Nyt vaihdoin tuosta Bioteekin Teho kapseleista tuohon Femiglandin merkkiseen valmisteeseen. Siinä ei ole sikaliivatetta ja siinä ei myöskään ole liikaa E-vitamiinia. Eli sopii myös vegaanille. Tykkään, koska se kosteuttaa ihoa ja talvisin iho kuivaa muutenkin paljon enemmän. Ja nuo Bioteekin huonot puolet jäivät pois.
On noita kaikenlaisia tullu kokeiltua ilman tuloksia , A-vitamiini kapselit toimii mulla parhaiten .