Kertokaa ihmiset, jotka ootte pitäneet kirppispöytää Rixussa, että missä kirppiksellä menee parhaiten kaupaksi sellanen normaali, siisti kirppiskama? Onko Suurkirppis "liian" iso, siis ostaako siellä ihmiset hyvin?
Laitan tietenkin halvat hinnat, enkä vie myyntiin mitään vanhaa, risaa paskaa, eli sellasta kamaa, jota itsekin voisin ostaa.
Laitan tietenkin halvat hinnat, enkä vie myyntiin mitään vanhaa, risaa paskaa, eli sellasta kamaa, jota itsekin voisin ostaa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mäkin haluisin varata pöydän jostain kirpparilta, mut en oikein tiedä missä oikeesti menee myytävät kaupaksi.
Riksun kirpparilla ja voin suositella lämpimästi Kimaraa.
Siisti, valoisa, asiansa osaava henkilökunta ja hyvin myyntiä on tullut.
kirpparinpitäjä itse mainostamassa? Kierrä kaikki tarjolla olevat ja tee itse päätöksesi. Jokainen paikka on omanlaisensa, omilla vahvuuksillaan. Yksi tykkää äidistä jne...
Siis, että kirpparinpitäjä itse mainostaa?! Ei paljoa auta se kiertely joka kirppiksellä, kun haluan tietää nimenomaan sen, missä käy ostavaa porukkaa tarpeeksi ja senhän tietää ne ihmiset, joilla on ollut pöytä jossain kirppiksellä. Ja mulle ei riitä se, että myyn sen verran, että saan pöydän maksettua, koska siinähän ei oo mitään järkeä. Jos laitan hyvää vaate- ym.kamaa myyntiin, en tee sitä siksi, että huvikseni näen vaivaa hinnoittelussa ja tavaran roudaamisessa ja saan palkaksi saman summan, kuin itse maksan pöydästä.
Itse tiesin useampi vuosi sitten missä kannatti myydä, kun kokeilin useampiakin, mutta kun nykyään niitä on melkoisen monta ja en enää ehdi jatkuvasti niissä juoksemaan ja vakoilemaan, missä ostajat lähtee kirpparilta ulos ostosten kanssa eikä ilman.
Mua nyppii muutamalla kirppiksellä se, että pöytien väliset käytävät on ihan sikakapeat. On esim vaikeeta kulkea kärryjen kanssa ja jos sattuu saamaan pöydän sellasen minimaalisen käytävän varrelta, ei välttämättä ostajat pysähdy joka pöydän viereen tutkimaan, vaikka olis kiinnostavan näköistä kamaakin. Mä itse kyllä kyylään joka pöydän ja varmasti pysähdyn sellaisen pöydän luo, jossa on kiinnostavan näköistä tavaraa / vaatetta, mutta kuinka moneen vaikuttaa negatiivisesti nää kapeat käytävät?
Tota Kimaraa aattelin itsekin, siellä olen saanut tosi hyvän myynnin joskus silloin, kun Kimara avattiin. Käykö siellä vieläkin paljon porukkaa? Ainakin pöydät oli melkein täynnä, kun viimeks kävin.
kotikaupungissani pistämätön valintaperuste hyvään kirpparimyyntiin oli kysyä kunkin kirpparin jonoa
ja varata pöytä sieltä missä jono oli kaikkein pisin.Tämä siis todella toimii.
Petsamonkadun kirpparilla tosileveet käytävät. Ei häiritse muita vaikka pysähtyy tonkimaan pöydästä. Viikkohintaa en tiedä. Ainakin paljon lastenvaatteita myynnissä.
Näyttä olevan kovin suosittu paikka näin myyjien piireissä.
Se kertoo jo jotain kirpparin luonteesta.
Nythän on avattu Peltsikan Valintatalon kiinteistöön uusi Ollies second hand.
Meinasin kokeilla sitä seuraavaksi.
Nyt siellä olis hyvä tarjous pöytävuokrissa.
Kun vain ihmiset oppis käymään siellä kun se on uusi mesta.
Ainakin se on valoisa, tilava ja hyvin ilmastoitu.
Heti löysin makeen nahkarotsin miehelleni ihan kohtuuhintaan.
Jep jep. Vai oikein nahkarotsi! Ja vielä pöytätarjouskin. Onkohan oikea paikka mainontaan...
iSÄNNÄN MAINONNAN TUNTEE.
LYHYET, MAINOSMAISET LAUSEET.
VAIHDA TYYLIÄ.
ET PALJASTU.
Hei, älä lyö lyötyä. Paikka huutaa tyhjyyttään, eikä varamsti kiva tilanne omistajalle. Pakkohan se kaikki keinot on koittaa.
että petsamonkadulle joutuu jonottamaan koska se ei kyllä pidä paikkaansa!
Kerro minne menit myymään?
Petsamo leveät käytävät,suht paljon vkl väkeä.Uutta tavaraa paljon
Suurkirppis,liian ahdasta paikoitellen,paljon ostajia,paljon myyjiä ,varmaan jonoa."vakio myyjiä"
Ollies,Siisti tilava,vähän väkeä,vielä paljon tyhjää tilaa.Myyjän markkinat.
Patastenmäki.tosi kapeat tilat,tavara hyvää,ei paljoa vaatetta.Antiikkia.
Kimara,aika ahdasta,pöydät täynnä,suht mukavaa.
Asado,enemmäkseen antiikkia viimeksi käydessä.
Keskusta Hämeenkatu,ihmeen autio keskeisellä paikalla,yleensä aika hiljaista.Penkolan vaatetta.
Tervakoski Fiksun valinta,Siisti,pieneksi kyläksi hyvin väkeä,muutama tyhjä paikka.
Nämä ovat omia mielipiteitä,käyn n.kerran viikossa muutamalla.Lastentavaraa yleensä paljon,niitä en itse tarvitse.Etin lähinnä kotiin verhoja,astioita,pihakoristeita,yms.
Kannatta tosiaan soitella ja kysyä jonon pituutta,sekin antaa kuvan ainakin myyjä määrästä.
Siellä Petsamonkadun kirppiksellä uusi tavara on selkeesti eri osastolla eikä pöydissä. Ne myy jotain varastoeriä ja tehdaseriä. Ei siis mitään piilomyyntiä mpöydissä. On tosipaljon selkeempää. Vaikka ei se uusi tavara missään muodossa oikein kirppikselle kuuluis.
No, mille menit?