Ei kukaan itseään kunnioittava yrittäjä/yritys mainosta koskaan keskustelupalstoilla. Se ei tee yrityksestä edes luotettavaa jos mainoksia on ympäri foorumia ja yrittäjä itse on toisella nimimerkillä kehunut palvelun laatua.
Siksi nämä yritykset eivät tule koskaan menestymään alalla.
Siksi nämä yritykset eivät tule koskaan menestymään alalla.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onhan se aivan järkyttävän typerää olla esillä paikassa, jossa ihmiset ovat kiinnostuneita yrityksen toimialasta ja parhaimmassa tapauksessa etsivät kyseisen alan toimijoita.
Oikea tapa on mainostaa vain massamedioissa valtakunnallisesti.
Foorumimainonnassa on toki omat riskinsä. Viestinnän selkeys, oikea paikka, aika ja tapa asettaa haasteita.
Siinä olet oikeassa, että väärässä paikassa, väärälle kohderyhmälle, väärin muotoiltu mainos antaa hyvin epäilyttävän kuvan yrityksestä, puhumattakaan tuollaisesta skitsofrenisestä hopotuksesta. Varsinkin, jos se on ilmeisen läpinäkyvää.
Jollain meni herne nenään?