Osaisiko joku suositella kivaa taloa kolmihenkiselle perheelle Toscanasta? Haluaisin että talossa olisi uima-allas. Ajattelimme vuokrata auton joten pääsemme liikkumaan hyvin mutta plussaa olisi että kävelyetäisyydellä olisi joku paikka josta saa ruokaa.
Jos talot osoittautuvat kauhean kalliiksi näin pienelle perheelle, voisimme harkita myös muunlaista majoitusta. Olisi kuitenkin kiva että se olisi pienehkö paikka eikä mikään hotelli.
Pikku perhe
6
785
Vastaukset
- tollero1
esim www.initalia.se tai homelidays.com tai abritel.fr. Näitä olemme käyttäneet. Esim tuon InItalian kautta olimme Cecinassa, Toscanan rannikolla pari vuotta sitten. Talo tosin oli turhan iso teidän tarpeisiinne mutta hinnat ei olleet pahoja.
- Britta25
www.to-tuscany.com
Edullisin vaihtoehto on vuokrata asunto kunnostetusta vanhasta talosta, niissä on yleensä vähintään neljä pientä asuntoa, joissain paljon enemmänkin, uima-allas yhteinen kaikkien asuntojen kesken.
- io
on upea paikka.pieni agriturismopaikka,jossa muutamia huoneita ja pihalla uima-allas-kauppaa ei ole ihan lähellä mutta certaldoon pari kilometriä.paikka on kukkulalla josta upeat näkymät laaksoon.pihalla grilli ja pöytiä.emäntä tekee myös toscanalaista ruokaa jos haluatte.omistajat eivät asu itse paikassa,se on miehen vanha kototila joka on kunnostettu.itse olimme siellä heinäkuussa ja kävimme certaldossa ruokakaupassa autolla enkä pitänyt yhtään pahana vaikkei ihan lähellä ollutkaan kauppaa kun oli se auto millä liikkua.jos olet kiinnostunut voin lähettää nettiosoitteen.
- jansku12345
Edelliselle tiedoksi että vastaavia paikkoja on koko Toscana pullollaan.
- bellanonna
Suunnitelmissa reissu kesällä 2010 Certaldoon. Mikähän paikka oli kyseessä? Mitä piditte Certaldosta?
- ulkomaille
Hei, katsohan Suomi24:n Tori-kohdassa löytyy myös asuntoilmoituksia ulkomaille kuten Italiaan, edullisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e993075- 1041941
Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä331889- 1211763
- 1461736
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161679- 851597
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n2871423- 1231341
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241210