Mitä voi tehdä sunnuntaina klo 6-12 Tukholmassa eli ennen kuin kaupat aukeaa? Laivasta pitää häipyä vissiin ennen seitsämää että jos jollakin on ideoita niin tänne vaan kiitos:)
Sunnuntai-aamu Tukholmassa?
5
1591
Vastaukset
- tollero1
siihen Mälarenin rannalle, aivan ihanaa!
- Tie Do Ton
Jos laivalla on syönyt tukevan meriaamiaisen, niin miten voi mennä syömään brunchia (brunssia)?
Ei ole kyllä pyhäaamuisin mitään tekemistä Tukholmassa, mutta eipä tosin Turussa tai Helsingissäkään. - On se vaikeeta..
Tie Do Ton kirjoitti:
Jos laivalla on syönyt tukevan meriaamiaisen, niin miten voi mennä syömään brunchia (brunssia)?
Ei ole kyllä pyhäaamuisin mitään tekemistä Tukholmassa, mutta eipä tosin Turussa tai Helsingissäkään.Aika harva varmaan kykenee noin aikaisin aamulla kauhean tukevaa aamiaista laivalla mättämään.... Ja miksei sitä tukevaa aamiaista voi jättää väliin/keventää, jos pääsee Tukholmaan kunnon brunssille (ja vaihtoehtona olisi loskaisella kadulla värjöttely) ... Huoh mitä neropatteja...
- ...
Tie Do Ton kirjoitti:
Jos laivalla on syönyt tukevan meriaamiaisen, niin miten voi mennä syömään brunchia (brunssia)?
Ei ole kyllä pyhäaamuisin mitään tekemistä Tukholmassa, mutta eipä tosin Turussa tai Helsingissäkään.Laivasta pitää poistua heti kun se tulee satamaan, sitä ennen pitäisi pakata vähät yöpymiskamat ja käydä vielä kaikessa rauhassa brunssilla = mahdoton yhtälö.
Jättäisin siis aamiaisen väliin ja söisin jossakin (kunhan tietäisin missä) koska aikaa on aamulla tapettavaksi liiankin kanssa.
Helsingin laivoilla tuo aamiaisjuttu on ihan toista, ehtii herätä kaikessa rauhassa eikä tarvi olla ulkona laivasta heti seitsemän tai kahdeksan jälkeen, vai milloin nuo perillä onkaan? - sverigejee
... kirjoitti:
Laivasta pitää poistua heti kun se tulee satamaan, sitä ennen pitäisi pakata vähät yöpymiskamat ja käydä vielä kaikessa rauhassa brunssilla = mahdoton yhtälö.
Jättäisin siis aamiaisen väliin ja söisin jossakin (kunhan tietäisin missä) koska aikaa on aamulla tapettavaksi liiankin kanssa.
Helsingin laivoilla tuo aamiaisjuttu on ihan toista, ehtii herätä kaikessa rauhassa eikä tarvi olla ulkona laivasta heti seitsemän tai kahdeksan jälkeen, vai milloin nuo perillä onkaan?turusta lähtevistä laivoistako pitää olla pois jo heti aamulla? Hki:stä lähteviltä kun voi poistua silloin kun itseä huvittaa ja tulla takaisinkin kun haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1222140
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h282056- 1582014
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue171326- 511017
- 86965
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23885- 114874
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell51840Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon34823