Tuleeko ongelmia, jos paluulippu on vasta noin 5-6 kuukautta menolipusta? Tarkoitus olisi mennä ekaksi Bangkokiin, ja siitä reissata lähimaita, ja palata sitten alkupisteeseen, jossakin vaiheessa.
Viisumista
3
321
Vastaukset
- helsinki-vantaalla
Lentoyhtiö ei ota kuljetukseen sellaista henkilöä, jonka matkustusasiakirjat eivät ole kunnossa.
Palauttamainen on lentoyhtiön ensivastuulla. - sfjfgjgfj
Kyllähän matkustusasiakirjat on kunnossa, kun kerran paluukin on hankittu! Eikä sen paluun vahtiminen ole edes lentoyhtiön asia, vaan Thaimaan rajaviranomaisten.
- RMai
Tuollaisessa tilanteessa tarvitset transit viisumin tai jokin lippu pois maasta 30pv:n aikana. Lentoyhtiöt saattaa jättää Suomeen jos ei ole viisumia tai todistetta, koska heidän vastuulla on takaisin kuljetus jos Thai viranomaiset eväävät maahantulon. 3 entryn viisumikin on mahdollista hankkia, siihenkin tarvitsee tänä päivänä joka maahantulolle oman lennon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212372En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821858
- 261582
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334