Terveisiä Ponta Delgadasta!
Palasimme viime yönä viikon reissulta. Edellisellä kerralla majoituimme hotellissa, mutta tällä kertaa valitsimme toisenlaisen vaihtoehdon ja vuokrasimme asunnon viikoksi läheltä Ponta Delgadan keskustaa.
Ei voi muuta kuin suositella!
Homma pelasi alusta loppuun hienosti, vuokraisäntä oli sovitusti kentällä vastassa kyltin kanssa kun lento saapui, kuljetti meidät asunnolle ja esitteli talon. Hintaan sisältyi myös kyyti lentokentälle lähtöpäivänä.
Asunto oli vielä siistimpi kuin kuvissa. Vastikään rempattu ns. rivarikämppä kahdessa tasossa, nukkumapaikat kuudelle (2 parisänkyä, 1 kapeampi sänky sekä 1 hetekan tapainen). Kaikki toimi ja varustus oli hyvä eli oikeastaan kaikki tarvittava löytyi lakanoista voileipägrilliin.
Sijainti on melko hyvä, lähimpään ruokakauppaan pari korttelinväliä, Parque Atlantico -kauppakeskukseen n. 10 min kävelymatka ja keskustaan vartin verran. Minibus-pysäkki oli ihan vieressä ja taksi keskustasta asunnolle maksoi öiseen aikaan vitosen.
Vuokraisäntä Manuel vaimoneen olivat oikein mukavia, Manuel puhuu melko hyvää englantia joten senkään puoleen ei vaikeuksia ollut. Jopa ruokakaupassa törmätessämme nappasi hihasta ja kyseli että onko kaikki varmasti kunnossa. :)
Asuntoon sisältyi mahdollisuus vuokrata hyväkuntoinen Toyota Yaris pilkkahintaan, eli 30eur/vrk paikallisella täyskaskolla varustettuna. Edellisellä reissulla vuokrasimme VW Polon vuokraamosta (Ilha Verde), ja hinta oli 90eur/vrk vastaavalla vakuutuksella. Yaris oli meillä pari päivää käytössä.
Voin suositella lämpimästi majoitusvaihtoehtona, ei kaduta pätkääkään ettemme menneet hotelliin.
Asunnon tiedot:
http://www.homelidays.co.uk/vnao/rental-229109en.htm
Majoitussuositus omatoimimatkailijalle
Tulemme taas
0
422
Luetuimmat keskustelut
- 1691049
- 60842
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko77616- 62599
- 28575
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569