Protie Oy

Kyselijä....

Onko kellään mitään sanottavaa ko. firmasta, positiivista tai negatiivista ? Taitaa olla aika nuorta porukkaa koko talossa ??!!

10

2540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • retard0s

      Palvelu surkeaa ja johtajat vielä paskempia.

      • Anonyymi

        Äläs ny, kyllä Tomi, Mikael ja Jukka oli legendaarinen kolmikko. Lindroos, Nuotio, Holm, **settamassa pokkana asiakkaita hymy naamalla huikeine asiakastasoineen, palvelua, vähemmän palvelua ja ei ollenkaan palvelua.😁


    • sosnovyi bor

      Ihme sähellystä, mutta ilmeisesti myös kourallinen ihan osaavaakin väkeä

    • yrjööööö

      Kummasti nämä 16.6 viestit ilmestyneet heti YT-neuvotteluiden jälkeen - taisi potkut sittenkin ottaa päähän?

      • yrjö2

        Miksei potkut saisi ottaa päähän?
        Huonosti perustellut YT-neuvottelut, jossa potkittiin kovaa ahertaneet ja pitkään talossa olleet pihalle ilman kunnon perusteita. Senkin jälkeen ovet heiluneet siihen tahtiin että kohta varmaan uudet YT:t käynnissä.

        Firmassa maksetaan ihan liian pientä palkkaa jokaisessa työtehtävässä, mutta johtoryhmä kyllä ostelee uutta autoa ja taloa samalla kun on YT:t päällä.

        Johtoryhmän johtamistaidot enemmän kuin kyseenalaiset, ja koko firman politiikka on olla joka asiasta hiljaa niin asiakkaiden suuntaan kuin omalle henkilökunnalle.


    • 1234567890

      Ei ole YTJ:ssä muuta kuin BLC Protie Oy ja se on perustettu 2006 joten ei ole mikään vanha tekijä mutta niiden nettisivuilla oli Suomen Vahvimmat -logo, joten kyseinen putiikki pitää olla vakavarainen joten niiden pitäisi pystyä maksamaan palkkoja ajallaan etc.

    • Veikko345

      Minä kävin siellä haastattelussa muutama vuosi sitten. Liksa olisi ollut aika huono eli vähän alle neljä tonnia kuussa. Kaksi minua nuorempaa haastattelemassa. Jäin sitten nykyiseen työpaikkaan (jossa liksa oli lisineen noin seitsemän tonnia kuussa). Tosin sain nykyisestäkin työpaikasta kenkää juuri YT-neuvotteluissa, joten nyt kai joudun etsimään näitä matalapalkkatyöpaikkoja pitkästä aikaa...

      • Tyhjäntoimittaja

        Joo eiku niin kävit ja niin sait. Olisit melkein kovapalkkaisimpia talossa tuolla peruspalkalla.


    • Suojatyöpaikka

      Tämä keskustelu saa yrityksen johdoltakin varmasti huomiota ennen pitkää, kun tulee Google-hauissakin kakkosena heti konsernin sivujen jälkeen.

      Vaikkakaan hyvin harvan on vaikea olla allekirjoittamatta sitä, että päätös talon YT-neuvotteluista oli hyvin hätiköity niin ihan aiheesta muutama meistä lähti norkoilemasta. Se ei kyllä kuitenkaan minunkaan paksuun kalloon mahdu miten juuri hetki ennen näitä neuvotteluita päätettiin laajentaa toimintaa ulkomaille sekä hankkia Espoon toimipisteeseen uusi kerros. Aiempi autokommentti varmasti riipaisee asianomaisia ja syystäkin!

      Olen itse työskennellyt kyseisessä yrityksessä monta vuotta. Voin suositella työpaikaksi niille, jotka eivät ole ongelmanaiheuttajia. Asioita hoidetaan talossa joka saralla vähintäänkin epäilyttävin keinoin mutta palkat tulevat ajallaan. Kehityksellekkin annetaan rutkasti tilaa. Niin kauan tietenkin kuin omat rahat sekä vapaa-aika riittävät kouluttamaan osaamista. Virallisia koulutuksia talossa ei tipu.

      Kertoo jokatapauksessa yrityksestä sekä sen työntekijöistä paljon, että täytyy tällaisia aiheita tehdä. Johtanee juurensa siihen, että kaikki aivan tavalliset asiat tituleerataan johdon tasolta luottamuksellisiksi.

      Liekkö odottaa Protien vanha johto sitä, että viimeinen omistusosuus saadaan myytyä viimein konsernille? Silloin on viimeistään minunkin aika vaihtaa työpaikkaa.

    • EKSÄ

      Niinhän se menee joka paikassa. Kunhan pomon leipä ja juusto on turvattu niin sen eteen vedetään se työntekijän saama pettuleipäkin helvettiin. Kuvastaa hyvin ko. lafkan toimintaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2573
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      196
      980
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      55
      772
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      692
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      50
      581
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      15
      516
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      515
    8. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      494
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      475
    10. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      40
      474
    Aihe