TV-maksu ja IPTV

http://oikeusjakohtuus.blogspot.com/2007/11/iptv-ja-televisiomaksu.html

Viestintäviraston pitäisi pystyä määrittelemään, että mitkä ohjelmat tietokoneessa aiheuttavat TV-maksuvelvollisuuden. Mutta kun ei.
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nopeus.Jotta voit katsoa netin kautta liikkuvaa kuvaa pitää olla 2-4megan liittymä.Siksi ei myysä enään 1 mehgan liittymiä jotta kaikille tulisi maksu.Iptv vaatii 25 megaa ja enemmän,mutta mediamaksu koskee myös tietokonetta jos pystyt katsomaan liikkuvaa kuvaa joka ei pätki.

Äänestä
  • Pätkii 3,6Mbps 3G yhteys:
    Nettimittari_teliasonera.exe nopeustestejä jakamattomalla yhteydellä 3,5G:
    23.9.2009 klo 8:20
    Vastaanotto max: 1282 kbit/s, ka:1202 kbit/s, min:1094 kbit/s nopeus 1/3 luvatusta
    Lähetys max: 324 kbit/s, ka:303 kbit/s, min:290 kbit/s
    23.9.2009 klo 11:10
    Vastaanotto max: 1189 kbit/s, ka:1074 kbit/s, min:876 kbit/s nopeus 1/3 luvatusta
    Lähetys max: 345 kbit/s, ka:313 kbit/s, min:292 kbit/s
    23.9.2009 klo 12:45
    Vastaanotto max: 10.4 kbit/s, ka:10.4 kbit/s, min:10.3 kbit/s HIDAS
    Lähetys max: 349 kbit/s, ka:314 kbit/s, min:291 kbit/s

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eidigiteeveetä kirjoitti:

http://oikeusjakohtuus.blogspot.com/2007/11/iptv-ja-televisiomaksu.html

Viestintäviraston pitäisi pystyä määrittelemään, että mitkä ohjelmat tietokoneessa aiheuttavat TV-maksuvelvollisuuden. Mutta kun ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu