Mesen virhekoodi 85ae001d

^Minttu^

Aamulla antoi vielä kirjaantua normaalisti, nyt tulee koko ajan kys. herja. Yhteystietoluettelo ei muka ole käytössä juuri nyt... Kyseessä siis versio 2009. Muilla samaa vikaa??

8

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eh

      Minulla aivan sama juttu.. Aamulla pääsin normaalisti, mutta nyt en ole päässyt moneen tuntiin ja tuota siis herjaa! Toisilla tunnuksilla toinen käyttäjä pääsee omaansa tästä samaisesta meddengeristä, mutta en minä!!

      • jjoo

        Mullaki samavika miten pääsen meseen?? voiko joku kertoo? mitä pitäs tehä että pääsee?


      • jjoo kirjoitti:

        Mullaki samavika miten pääsen meseen?? voiko joku kertoo? mitä pitäs tehä että pääsee?

        Voisi Microsoftin sivulta hakea mitä virhekoodit on kun kuullostaa siltä, että käytetään Microsoftin ohjelmaa mesettämiseen.

        Helpoin ratkaisu on käyttää jonkun muun tekemää meseä kunnes löytyy itseään miellyttävä (eli toimiva). Itse käytän aMSN:ää mutta onhan noita mistä valita: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_instant_messaging_clients


    • Neuvojen tarpeessa

      Sama tilanne täälläkin. Aamulla vielä toimi, mutta nyt ei onnistu enää. Samaisen virhekoodin ilmoittaa. En oikein tiedä pitäisikö vain odotella vai olisiko jotain, mitä itse voisi yrittää tehdä. Toistaiseksi joutuu kai nettimeseä käyttämään.

      • ^Minttu^

        Näköjään taas toimii, ainakin toistaiseksi....


      • Apua tulossa
        ^Minttu^ kirjoitti:

        Näköjään taas toimii, ainakin toistaiseksi....

        Remove any Internet Explorer proxy server settings

        1. In Internet Explorer, click Tools and then click Internet Options.
        2. In the Internet Options dialog box, go to the Connections tab.
        3. Click LAN Settings…
        4. Untick the Use a proxy server for your LAN (These settings will not apply to dial-up or VPN connections) checkbox.
        5. Click OK and OK again Internet Options

        Pistäkää Googleen Google kääntäjä. ja kääntäkää suomeks sielt niin saatte apua joka autto mua


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      99
      2901
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2624
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2362
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      19
      2008
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      86
      1827
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1709
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1544
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      8
      1266
    Aihe