Muistan joskus lukeneeni täältä samasta ongelmasta, mutta siitä on aikaa enkä nyt löydä sitä.
Eli: käytössäni on Microsoft Outlook 2003. ja nyt suunnilleen kolmen päivän ajan kaikki saapuneet sähköpostit ovat tulleet kahteen kertaan. tähän kysyisin syytä ja korjausvinkkejä. kiitos!
jos joku tietää ketjun mistä tästä samasta asiasta ollaan käyty keskustelua, niin linkittäkää se.
saapuneet viestit kahteen kertaan Microsoft Outlookilla
4
2218
Vastaukset
- hölöttäjä222
lienee rasti kohdassa nouda kaikki viestit, eikä siinä nouda vain uudet viestit..
En osaa paremmin auttaa kun en moista kakkaa käytä... :)- outlook
huono neuvo. jo siksi että en ole tehnyt asetuksiin muutoksia yli vuoteen. ja tämä kaksoisviesti ongelma on tullut noin viikko sitten.
miten muuten tiedät kakasta, mitä et edes käytä ? niinpä-niin. et näköjään tiedäkään. - outlook
outlook kirjoitti:
huono neuvo. jo siksi että en ole tehnyt asetuksiin muutoksia yli vuoteen. ja tämä kaksoisviesti ongelma on tullut noin viikko sitten.
miten muuten tiedät kakasta, mitä et edes käytä ? niinpä-niin. et näköjään tiedäkään.kokeilin lähettää itselleni sähköpostin ja se tuli vain kerran.
sitten on ihan muutamia tahoja, joiden sähköpostit tulevat vain kerran. mutta ne on harvemmassa.
osaako joku todella asiasta tietävä vastata ? - outlook
outlook kirjoitti:
kokeilin lähettää itselleni sähköpostin ja se tuli vain kerran.
sitten on ihan muutamia tahoja, joiden sähköpostit tulevat vain kerran. mutta ne on harvemmassa.
osaako joku todella asiasta tietävä vastata ?nyt minä ymmärrän. Nytkin oli niin että ohjelma oli käyttäjäänsä fiksumpi.
olin ohjannut viestit gmailiin, ja gmailissa on asetus että sinne saapuvat postien kopiot välitetään pääpostilaatikkoon.
tämä gmailiin ohjaus siksi, kun omaa konetta ja laajakaistayhteyttä ei ole nyt ensi viikosta alkaen yli viikkoon käytettävissä, niin voin lukea postini vaikka kirjastossa.
että silleen tämä paska toimii :=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263358
- 771650
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa801160Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1471094- 45951
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.50924Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe178895- 61892
- 42846
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139785