Ostin eilen piuhan, että saan telkkariin äänen läppäristä. Ei kuulu ääni, soitin telkkarin tukeen niin sanoi poika ensin, että hetki kysyn esimieheltä ja tulos oli, että tietokoneesta tulee vähän ääntä, ei tarpeeksi. En oikein tuohon usko vai voiko ääntä tulla vähän....Ainakin kaikissa muissa vehkeissä ääntä tulee tarpeeksi....ei tainnut poika olla ajan tasalla vaikka töihin oli palkattukin ihmisiä neuvomaan.
Ääni telkkariin
Tinsku'
9146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sun tarvii laittaa oikeeseen reikään se piuha telkkarissa, mulla on sen tietokoneliitännän(vga) vieres 3,5 millin reikä ja siitä menee äänet.Samalla voit kattoo et on tietsikas oikee hole, mulla se lähtee vihreestä.Kyllä ne tehot riittää, koska kuuluu sellasetkin kaiuttimet joissa ei ole vahvaria ollenkaan,tosin aika hiljaa.
vihreestä lähtee, tuli vasta äsken mieleen, että se poitsu käski muuttaa näytön resoluutiota......miten se ääneen liittyy???????
käsityksen siitä kun kysyit mitenn ääni telkkariin että luonnollisesti
haluat myös kuvan telkkariin.
ohono, tän mukaan 13 1 ei olekaan 14 ? hmmm... entäs onkohan 5 19 = 24...
no per... entäs 14 11
on jo, tiesi se poitsu sen. Ei tainnut tietää mitään kun esimieheltä neuvoja koko ajan ja nekin pielessä.
tietokoneen ääniasetuksista äänen outputiksi sen äänikortin missä vihree liitin on kiinni sisäpuoleltaan.ja säädät sille lisää voluumia, jos kuuluu vain pihinää.
kuulu pihinä vaan kuuluu hyvin mutta kun telkkariin laittaa niin ei kuulu mitään
Etkö mitenkään voisi paljastaa tuota suurta salaisuutta, elikkä mikä telkkari sulla on?
telkan astuksista kohilleen. ainakin mulla alkoi sitte toimimaan. tosin ei ollu hdmi-kaapelia vaan pelkästään näytön kaapelia käytin. toimii se niinkin. ainaki mulla kun telkasta löyty vastaava liitin.
laisen johdon ostit?