Ohjekirja kertoo rengaspaineiksi eteen 2.2 aina kuormasta riippumati 215/55/16 renkaaseen. Rengasliikkeissä sanovat, ettei alle 2.5. Kumpaa uskon, ajan pääsääntöisesti minimi kuormalla.
C Vectran rengaspaineet?
5
1973
Vastaukset
- baarii
Laita vaan suosiolla se 2,5.
Nykyrenkaat tarvitsevat painetta, varsinkin matalaprofiili. - - Luxline -
Riippuhan se vähän siitäkin, miltä se tuntuu ajaa ja miten rengas näyttää kuluvan. Voihan sitä myös kokeilla ajaa erilaisilla rengaspaineilla.
Passatissa on saman kokoiset renkaat ja 2,2 bar suositus eteen - rengasliikkeessä sanoivat, että laita 2,5 bar painetta ja lisää sitten jos on tarpeen... Oikeassa taitavat olla, nimittäin ajotuntuman perusteella 2,5 bar on parempi ajaa kuin suosituspaineella...- oikeat
Ingman saa maidon maistumaan ja Opel saa muovinkin ruostumaan. HAH HAH
- Look at Opel now
oikeat kirjoitti:
Ingman saa maidon maistumaan ja Opel saa muovinkin ruostumaan. HAH HAH
Ja muijasi pillun saa Opel mies kosteaksi. Vedä raukka käteesi ja jos haluat turpaan, niin kerro vain aika ja paikka!!!
- - Luxline -
oikeat kirjoitti:
Ingman saa maidon maistumaan ja Opel saa muovinkin ruostumaan. HAH HAH
Ruotsalaiset ViBilägare-asiantuntijat ovat arvioineet Vectran korroosion kestävyyttä ja antaneet sille parhaan arvosanan (5), eli sen perusteella teillä liikkuvista autoista melkoinen osa on ruostumisen suhteen paljon heikompia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607