Paska puhetta

Mitään tiedotetta ei tosiaankaan ole vielä tullut! Se on tosi että kuluttajansuoja virasto vaatii puheaika rajan asettamista, saunalahden painostuksen takia. ilmoitan kyllä heti kun tiedoite tulee ja mistä sen löytää.
1317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ymmärrä nyt että Kukuttajavirasto ei vaadi rajan asettamista. Kuluttajaviraston puolesta rajoituspykälää EI TARVITSE olla toimitusehdoissa laisinkaan.

Kuitenkin ACN itse haluaa pitää tämän pykälän. Sen vuoksi Kuluttajavirasto vaatii SELVENNYSTÄ kyseiseen pykälään.

Lainaus: "Österberg sanoo, että ACN:llä on myös mahdollisuus jättää kyseinen kohta kokonaan pois liittymäehdoista."

Joten älä pilaa täällä ACN:n mainetta tietämättömyydelläsi/ymmärtämättömyydelläsi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ACN kirjoitti:

Mitään tiedotetta ei tosiaankaan ole vielä tullut! Se on tosi että kuluttajansuoja virasto vaatii puheaika rajan asettamista, saunalahden painostuksen takia. ilmoitan kyllä heti kun tiedoite tulee ja mistä sen löytää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu