millainen arki monikulttuurisessa perheessä
monikulttuurinen perhe
4
396
Vastaukset
- NaApUrI987
Voin kertoa minkälaista on ainakin meidän naapurissa..Asun heidän alakerrassa. Koskaan ei nukuta, lapsilla ei minkäänlaista kuria, Paikat rikotaan ja sotketaan ja tehdään ilkivaltaa. Myös sisällä juostaan lujaa ja peuhkataan niin että koko talo soi. Taitavat olla jostain lähi-idästä. Erittäin tavallista on myös että jopa pienet lapset ovat hereillä ja ulkona klo: 23 jälkeen..Sellaiset siis jotka ovat juuri oppineet kävelemään.
- hulttioita joka maalaisissa
Vastaavia hulttio-vanhempia löytyy kyllä ihan supi-suomalaisistakin. Paljonkos niitä huostaanottoja suomalaisista perheistä olikaan vuosittain, osaisko joku valaista?
- jotain kunnioitusta!
hulttioita joka maalaisissa kirjoitti:
Vastaavia hulttio-vanhempia löytyy kyllä ihan supi-suomalaisistakin. Paljonkos niitä huostaanottoja suomalaisista perheistä olikaan vuosittain, osaisko joku valaista?
Tämä maa onkin suomi. Ei irak tai Iran ym..
- haskiisa
tänään kahdella lapsista treenit harrastuksissaan. pyöräilimme kauppaan kuopuksen kanssa kun lasten isä oli "treenitaksina". laitoimme ruokaa, söimme hyvin. leivoin. kuopukselle tuli kavereita iltapäiväksi. nurmikko leikattiin ja vähän karsittiin yhtä pensasta. pesin miehen auton kun ilma oli näin loistava. koira lenkitetty. hetki sitten juotiin miehen kanssa iltateet kun lapset ovat nukkumassa. nyt hetken surffailen ja kohta makkari kutsuu.
eli näinkin ihmeellistä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1014507Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293343No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 361388
- 341183
- 371116
- 131064
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872