Polo ruma !

ruma.

Verrataan vaikka Fiestaan, jonka muotoilu on useampien mielestä onnistunut myyntilukuja seuraamalla.

Polo on ruman näköinen eikä herätä mitään iloisia mielikuvia.

6

576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mauno poloinen

      Mielestäni uuden polon ulkonäkö on makuasia. uusi polo on konservatiivinen....

    • MESTARI ON KERINNYT

      TÄLLEKKIN PALSTALLE "TEKEMÄÄN OMIA KORIMALLEJA".

    • Muotoilija

      Tuskin Volkkarin ostajat autoa minkään ulkonäön perusteella hankkivatkaan. Ovat nykyään sen verran konservatiivisen näköisiä, että vanha Kuplakin päihittää muotoilussa nykyiset Golffit ja Polot mennen tullen.

    • 6r

      Neiti valitsee siis autonsa ulkonäön, ei muiden ominaisuuksien mukaan..

    • toista!

      Polon ja Golfin muotokieli on tietoisen ajatonta.

      Jokin uusi Fiesta saattaa viehättää silmää hetken, mutta viiden vuoden kuluttua viehätys on jo mennyttä ja muotoilukikkailut alkavat toimia itseään vastaan.

      Folkkareiden muotoilu ei säväytä eikä räväytä mutta pitää upeasti pintansa mallisukupolvesta toiseen. Minua se puhuttelee elegantissa eleettömyydessään.

      Ja tärkeintä: kukapa nyt Fordia alentuisi ostamaan, kun kerran Volkkareitakin on tarjolla!

      Sinä saat toki valita ajopelisi ihan omien estetiikkamieltymystesi mukaisesti, totta kai!

    • gjlajewagnc xvzm

      Pieni se ainakin on, näyttää samankokoiselta kuin mainitsemasi Fiesta, tosin tarkoitan sittä "lättäperäistä" versiota vuosien takaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22592
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9879
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      54
      7758
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      102
      6529
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6257
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5861
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5350
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5243
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      128
      4906
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4592
    Aihe