KYPROS NYT?!

Lähtisin

Hei, voisiko joku kertoa, että onko minkälainen keli tällä hetkellä kyproksella? Olisi ajatuksena lähte lokakuun ensimmäisenä viikona viikoksi, mutta mietityttää, että onko sadekelejä paljon vai ei? onko lähetulkoon yhtä kuumaa kuin esim. kesäkuussa (olen yleensä käynyt silloin)?

Ja eikai sesonki aika ole vielä ohi, että on raflat ja baarit auki? onko turisteja liikenteessä vai kuollutta?

KIITOS!

3

796

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjkekjkf
    • miimii

      Tultiin Kyprokselta pari viikkoa sitten ja silloin ainakin oli jopa liiankin kuuma. Päivällä varjossa oli noin 35-39, joten päivällä ei jaksanut oikein tehdä muuta kuin maata altaalla vain... Uskoisin, että siellä on vieläkin kuuma. Siellä asuva sukulaiseni kertoi, että viimeksi on satanut huhtikuussa kerran, joten sateeseen en oikein usko.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3382
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3192
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      2718
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2548
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1495
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe