laitetaanko oppilaitten poissaolot johonki yhteiseen kirjaan, josta kaiki opettajat sitte näkee ne?
poissaolot
3
410
Vastaukset
- Amislainen
on laitettu luokan yhteiseen päiväkirjaan. Mutta eikös se ole oppilaitoskohtainen asia. Katsos kun suoritin ensimmäistä tutkintoani niin silloin laitettiin luokan yhteiseen päiväkirjaan, nyt kun opiskelen yhdessä toisessa amiksessa niin siellä ei laiteta muuta kuin opettaja vaan merkkaa omaan tietoon ja jotkut opettajat listaa koneelle ne poissaolot.
- Poissaolevainen
ne aika usein laitetaan jo tietokoneelle, josta kaikki ne tietysti näkevät. Mutta jos on luokan poissaolokirja, niin näkeväthän ne sen siitäkin.
- rtyuio
oli merkitsemistapa mikä hyvänsä. Useassa paikassa laitetaan johonkin tietokonejärjestelmään. Vaikka ope pitäisi tunnilla poissa olo listaa itsellään paperilla, niin kyllä hänen pitäisi merkitä ne johonkin viralliseenkin järjestelmään jälkikäteen. Moni tekee näinkin.
Ryhmänohjaajan tehtävähän on seurata opiskelijoiden poissaoloja. Tarpeen vaatiessa otetaan yhteyttä huoltajaan - riippuen koulutusasteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253